Так як різні нейродегенеративні захворювання на зразок синдрому Альцгейма або хвороба Паркінсона найчастіше важко виявити на ранньому етапі розвитку, багато вчених продовжують активно працювати над новими способами і системами діагностики, які могли б стати дійсно корисними в цьому контексті.
Команда фахівців з біоніки з Мельбурнського Університету представила свій новий унікальній пристрій, спрямований на діагностику ранньої стадії синдрому Паркінсона. Сам по собі пристрій не представляє нічого колосально нового і незвичайного з точки зору науки.
Він виглядає як механічний згинач і діє в точності, як діє механізм згинання предметів або матеріалів. Пристрій отримав назву BiRD. Він прикріплюється до руки потенційного пацієнта і починає згинати середній палець за допомогою спеціального захвату з сенсорами.
Згинання відбувається з деякими інтервалами по 30 секунд, між якими сенсорна частина пристрою активно реєструє різні патерни згинання пальця, в тому числі особливу увагу приділяє ступеню жорсткості згинання.
Якщо для механічного згинання пальця потрібно більше зусиль, ніж було необхідно спочатку, це може вказувати на більш жорстку м’язову структуру всередині пальця. Це вкупі з іншими показовими маркерами, може означати початкову стадію хвороби Паркінсона. Попередні лабораторні тести даного пристрою продемонстрували досить високий показник точності роботи пристрою – до 95%.
Використовуючи свою розробку, фахівці з Мельбурну справді змогли досить швидко і ефективно відрізняти здорових учасників досліду від тих, хто справді страждає від хвороби Паркінсона. Хоча на даному етапі розвитку даного пристрою, поки ще рано говорити про які-небудь кінцеві результати. Пристрій буде доопрацьовуватися і доповнюватися новими можливостями.
Джерело: Scimex