Європейські експерти констатують зростання кількості захворювань на резистентний різновид туберкульозу у відносно благополучних країнах Європи, та в країнах Східної Европи.
Третина хворих, які потерпають від нової форми туберкульозу, часто навіть не здогадуються про свою недугу до останнього моменту та заражають інших.
Експерти розповіли, що були виявлені випадки, коли людина не одужувала після проходження протитуберкульозного лікування. Ця хвороба все активніше показує свою стійкість до лікарських засобів. Нова форма туберкульозу набуває все більших масштабів та несе потенційну небезпеку.
До її поширення привело також збільшення міграційних потоків у світі.
Ситуація ускладнюється й тим, що протитуберкульозний препарати, що здатні боротися з цією формою захворювання все ще дуже дорогі та недоступні для широкої кількості хворих. Справа в тому, що туберкульоз більш розповсюджений в країнах з невисоким рівнем доходів. Проблема в тому, що небагаті країни, що найбільш вразливі для цієї хвороби часто не здатні забезпечити хворих дорогими препаратами.
Фахівці стверджують, що проблема туберкульозу дуже серйозна. Кожного року стійка до ліків форма туберкульозу вбиває майже 250 000 осіб.
В даний час в країнах пострадянскьго простору, куда входить і Україна, приблизно у чверті хворих на туберкульоз виявляють стійку до ліків форму захворювання.
Джерело: Euronews