Задля вирішення проблеми лікування українських пацієнтів за кордоном, керівництво Міністерства охорони здоров’я зустрілося з їх родичами та представниками громадських організацій.
Більшість хворих потребують пересадки органів або кісткового мозку. У 2019 році хворих направляли на лікування до таких країн, як Італія, Німеччина, Польща, Швейцарія, Австрія, Білорусь, Індія, Туреччина. За перші 6 місяців 2019 року МОЗ України забезпечило лікування 299 громадян за кордоном.
На підтримку програми «Лікування українців за кордоном» надано майже 690 млн грн. Кожного року чисельність людей, яким держава оплачує лікування за кордоном, зростає.
3 жовтня 2019 року на засідання комісії МОЗ було ухвалено рішення про оплату лікування ще 23 людям. Гроші візьмуть з невикористаних резервів програми на рахунках МОЗ України та коштів, які лишилися на рахунках іноземних клінік. Також комісія взяла на облік ще 66 українців, узгодивши відповідне рішення.
Станом на 22 жовтня на обліку знаходиться 133 пацієнта. Для того, щоб їх направити на лікування необхідно 313 млн гривень.
Триває обговорення МОЗ разом з МЗС України про направлення громадян на лікування до Індії. Трансплантації не виконуються через надання послуг з пересадки органів країною, передусім, індійським громадянам, і це викликає надзвичайне занепокоєння з боку МОЗ України.
Також у МОЗ відбувся аналіз цільового застосування коштів за іншими програмами міністерства та знайшли ресурси для оплати лікування хворих українців. Зараз продовжується процедура погодження.
У міністерстві планують зробити окремий реєстр пацієнтів, яким необхідно лікуватися за межами України. Щоб унеможливити розголос персональних даних хворих, вся інформація про людину буде зашифрована. Пацієнту нададуть власний номер, ввівши який, він зможе відстежувати поточний стан своєї справи.
Джерело: МОЗ України