Єдину диспетчерську службу «103» створюють у Чернівцях

294

Про те, аби бригади  «швидкої» були обладнані GPS-навігацією і оперативно виїжджали до найближчого виклику, а їхня робота була статистично упорядкованою, в Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф мріяли вже давно. Нарешті, у Чернівецькій області почали створювати єдину диспетчерську службу.

Екстренна медична допомога в Україні

У Центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф нині займаються ремонтом приміщення, у якому діятиме нова єдина оперативно-диспетчерська служба «103» у Чернівецький області.

«Для нас дуже важливо створити єдину диспетчерську, яка буде працювати цілодобово. Будь-який дзвінок з області на лінію «103» диспетчер заноситиме в електронну базу даних. Усі автомобілі будуть обладнані GPS-навігацією, завдяки чому на виклик виїжджатиме саме та бригада, яка знаходиться найближче до місця виклику. Диспетчер – на постійному зв`язку із медиками, він знає, в якій точці знаходиться авто «швидкої», як швидко дісталося до місця виклику тощо. Після того, як медики екстреної медичної допомоги виконали роботу, вони інформують про це диспетчера», – розповідає Володимир ЄЛЕНЄВ, директор Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Аби створити єдину диспетчерську службу на Буковині потрібно 10 мільйонів 511 тисяч 570 гривень. 25% від цієї суми виділяють з обласного бюджету, 75% – з державного.

«Гроші будуть витрачені на ремонт приміщення, де знаходитиметься диспетчерська служба, придбання меблів та обладнання, а також навчання персоналу, – каже Володимир ЄЛЕНЄВ. – Усі технічні роботи виконуватиме підрядна організація “Монтекс” (м. Дніпро). Вона організовує програмне забезпечення для єдиної диспетчерської служби, і в подальшому надає програмне обслуговування. Ця компанія облаштувала в Україні десять таких диспетчерських, тому ми їм довіряємо».

Директор Чернівецького обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф впевнений, що єдина диспетчерська служба значно покращить якість надання екстреної медичної допомоги населенню області. Бо вся робота буде статистично упорядкованою, а значить – більш контрольованою. Автомобілі «швидкої» не виїжджатимуть на виклик в інший кінець міста чи району, а направлятимуться до найближчої точки. Таким чином, до речі, вдасться зменшити їхній пробіг і збільшити термін служби.

Нагадаємо, що раніше подібні диспетчерські запрацювали у інших регіонах нашої держави, у Вінницькій області, на Одещині та в інших областях.

Ольга КАМСЬКА, спеціально для «ВЗ», м. Чернівці

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я