В світі біля 2,2 млрд людей потерпають від серйозних проблем з порушенням зору або сліпоти. Мільярду випадків можна було б уникнути, якщо б люди робили своєчасну профілактику та лікувалися.
13 листопада у світі відзначатимуть Міжнародний день сліпих. До цієї події експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я оприлюднили докладний звіт, який присвячений проблемами із зором.
Його автори певні, що кількість людей з вадами зору та сліпотою у світі зростає, бо вони мають обмежений доступ до необхідних медпослуг. Це здебільшого стосується країн з низьким і середнім рівнем доходу. Експерти наголосили, що вкрай важливо отримати необхідну допомогу і при цьому не опинитися у скрутній фінансовій ситуації.
У доповіді зазначається, що найчастіше проблеми із зором мають жителі сільських районів, жінки, люди похилого віку, люди з обмеженими можливостями, а також представники етнічних меншин та корінних народів. У 8 разів частіше сліпота наявна у мешканців країн Тропічної Африки та Південної Азії, ніж в країнах з високим рівнем доходу.
Старіння населення – це одна з основних причин збільшення випадків сліпоти та порушення зору у світі. Також експерти зазначили, що за останні десятиліття суттєво зазнав змін спосіб життя більшості людей. Зараз люди більше часу проводять у приміщенні, працюючи за комп’ютером, менше бувають на свіжому повітрі. Це призводить до збільшення ризику розвитку короткозорості. Вона була діагностована у 2,6 млрд осіб.
Також значно частіше в світі фіксують велику кількість випадків діабету. Багато діабетиків страждають тією або іншою формою ретинопатії, захворюванням сітківки. Сьогодні у світі живе близько 146 млн людей з ретинопатію.
Лікарі нагадують про необхідність регулярної перевірки зору та обов’язкового відвідування спеціалістів у випадку його погіршення.
Джерело: opticlub