Олег Петренко: В Україні вже запроваджують обов’язкове солідарне медстрахування

307

Голова НСЗУ Олег Петренко розказав, що сьогодні в Україні вже запроваджують систему загальнообов’язкового солідарного медичного страхування, адже саме ця система лежить в основі Закону про державні фінансові гарантії.

Олег Петренко

Будь-яка страхова система включає 3 етапи: збір коштів (collection), об’єднання (pulling) і їх розподіл (distribution). Соціальне загальнообов’язкове страхування передбачає сплату податку на фонд оплати праці. Такий податок сплачує як працівник, так роботодавець. Цю інформацію сповістив очільник НСЗУ Олег Петренко в інтерв’ю порталу ZN.UA.

В нашій країні, нажаль, широко розповсюджена практика працевлаштування без офіційного оформлення. Такі «тіньові» кошти не оподатковуються. Національна служба здоров’я України фінансується з держбюджету. Соціальне і солідарне страхування, на думку пана Петренка, відрізняється тільки механізмом надходження коштів.

«Коли Україна матиме високий рівень економіки, буде й культура сплати податків. Можливо, колись це буде загальнообов’язкове соціальне страхування. Але я думаю, що не буде. Тому що соціальне страхування в тому вигляді, в якому воно працює в деяких країнах (наприклад у Німеччині створювалося наприкінці ХІХ століття, коли переважали гострі хвороби чи травми, а зараз хронічні хвороби), вже зжило себе. Втім, медичне страхування – то окрема цікава тема», – сказав керівник НСЗУ.

Система, яку реалізують зараз, на думку Петренка, – це своєрідний різновид загальнообов’язкового солідарного страхування, при якому не має необхідності у страховому полісі. Достатньо лише паспорта громадянина України або посвідки на проживання, що вже є свідченням того, що людина застрахована та має пакет медпослуг, який гарантує держава. Саме це і є універсальнім охопленням.

Олег Петренко наголосив, що в Україні орієнтуються побудову системи охорони здоров’я за прикладом Великобританії, Австралії, Канади, Нової Зеландії та країн південної Європи. Він сказав, що зараз Україна починає свій шлях, бо НСЗУ було створена лише півтора роки тому, а результати вже бачать лікарі та пацієнти.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я