ЦГЗ на своєму сайті оприлюднив переклад на державну мову «Настанов з лікування та догляду хворих із хронічним вірусним гепатитом С», які розробила Всесвітня організація охорони здоров’я у 2018 році. (WHO Guidelines for the care and treatment of persons diagnosed with chronic hepatitis C virus infection).
В Україні, на думку експертів, приблизно 3,6% (1 517 515) населення потерпають від хронічного гепатиту С. Під меднаглядом знаходиться тільки 82 654 особи (5,4%). Більшість хворих не підозрюють про свій діагноз та не лікуються.
Гепатит С – це виліковне захворювання. Повне одужання пацієнтів можливе у 95% випадків, якщо вони будуть приймати новітні препарати прямої противірусної дії. Вони майже не викликають побічних реакцій. Тривалість лікування складає 12 або 24 тижні.
Завдяки адвокаційним заходам в Україні стали доступні генеричні форми лікарських засобів. Нині зареєстровано 11 генеричних препаратів для лікування ВГС. Застосування дженериків значно знизило вартість курсу лікування з $900 до $108
Зараз не існує вакцини від гепатиту С, але своєчасна діагностика та лікування хвороби може попередити виникнення тяжких наслідків (цироз та гепатоцелюлярна карцинома).
Джерело: ЦГЗ МОЗ України