Вчені давно працюють над створенням штучної шкіри для різноманітних трансплантацій і тепер для цього застосували технологію 3D друку.
Особливість нової штучної шкіри полягає в тому, що завдяки об’ємному друку вчені змогли створити не лише саму тканину штучної шкіри, а й друкувати її разом з системою судин. Дослідники випробували дієвість своєї розробки на мишах. Вони пересадили штучну шкіру, виготовлену на 3D принтері до миші. Шкіра успішно прижилась та не викликала відторгнення.
Судини, які знаходилися в імплантованій шкірі, успішно приєдналися до кровоносної системи тварини та почали постачати кров до тканин.
Дослідники роз’яснили, що у випадку коли до шкіри додають головні елементи (ендотеліальні клітини людини, що вибудовуються всередині кровоносних судин та перицити, які обертаються навколо ендотеліальних клітин), то разом з тваринним колагеном і іншими структурними клітинами судини формуються впродовж декількох тижнів.
Вчені запропонували застосовувати технології редагування генів CRISPR-Cas, що зробити клітини пацієнта більш сприятливими до нової тканини. Це також допоможе їх біосумісності.
Штучна шкіра, зроблена на 3D принтері – це новий етап у трансплантології. Тепер можна усунити наслідки опіків або аутоімунних захворювань, а також допомогти хворим з пошкодженою нервовою системою не звертаючись до донора.
Джерело: Naked Science