Лікарі та медсестри скоро зможуть наносити на шкіру пацієнтів спеціальні рідкі пов’язки, що містять ліки. Дослідники з Montana Technology University працюють над технологією під назвою електроспіннінгу.
Пристрій за допомогою спрею може покривати рани тонкими волокнами, які виділяють чітко розраховану кількість ліків з плином часу. Ліки прискорюють процеси загоєння і знижують ризик інфікування. В результаті, пацієнтам навіть не потрібно постійно міняти ці пов’язки. Команда дослідників стверджує, що ця технологія допоможе рятувати життя мешканців віддалених районів, які не можуть отримати негайно потрібну їм допомогу.
Електроспіннінг – це метод, який дозволяє виробляти тонкий шар крихітних штучних волокон, що використовуються в різних областях, включаючи виробництво одягу і системи фільтрації.
До останнього часу він не застосовувався в медицині, оскільки при ньому застосовують потужні електророзряди, які людина не в змозі витримати. Однак тепер дослідники розробили портативний девайс для електроспіннінга з обмеженим електричним полем. В результаті, волокна наносяться на місце рани не за допомогою електрики, а за рахунок повітря. Приблизно так само працюють і всі інші спреї.
Газ під тиском викидає ці частинки на поверхню, що і створює специфічний матеріал. Подібно фарбами з балончиків цей девайс можна застосовувати безпосередньо на певних поверхнях під час операцій.
До теперішнього часу вчені успішно випробували його на свинях, і наступними на черзі будуть люди. Перше випробування на людській руці в рукавичці вже були проведені.
Джерело: SciTechDaily