Про це повідомив прем’єр міністр 26 листопада 2019 року під час зустрічі з керівницею МОЗ Зоряною Скалецькою та регіональними представниками. Учасники зустрічі обговорювали нагальні питання успішного старту реформи в поліклініках та лікарнях, а також важливість збільшення рівня охоплення вакцинацією населення.
З квітня наступного року в Україні починаються зміни у системі фінансування медзакладів, які надають спеціалізовану допомогу – це стосується поліклінік та лікарень.
Для своєчасного старту змін, заклади спеціалізованої меддопомоги повинні підписати договір з НСЗУ. Вони мають відповідати певним вимогам: бути автономними, мати комп’ютерне обладнання та приєднатися до електронної системи e-health.
«Головне завдання для місцевої влади у першому кварталі наступного року – допомогти закладам охорони здоров’я підготуватися до нового етапу реформи задля того, щоб громадяни мали реальний доступ до гарантованих державою медичних послуг», – сказав очільник Уряду.
Також у 2020 році повноцінно почне функціонувати Програма медичних гарантій. На це у держбюджеті передбачено 72 млрд гривень.
Очільниця МОЗ пані Скалецька зауважила, що в рамках підготовки до Програми вже автономізовано близько 73% закладів, які надають спеціалізовану меддопомогу. За словами чиновниці, найбільше з них розташовані на Полтавщині (98,59%), Вінниччині (97,69%), Харківщині (93,64%), Одещині (90,53%) та Сумщині (90,22%). Міністерка наголосила, що комп’ютеризацією охоплено лише 33% спеціалізованих закладів.
Джерело: МОЗ України