Більш ніж 160 столичних фельдшерів та лікарів освоювали навички роботи на сучасному обладнанні для непрямого масажу серця, яке закупили для бригад «швидких». Таку інформацію сповістила очільниця Департаменту охорони здоров’я Києва Валентина Гінзбург.
Вона повідомила, що кожного року столичні медики швидкої допомоги роблять понад 300 реанімаційних заходів, які потрібні, щоб доправити пацієнта до лікарні живим. Але успіхом завершується лише 80 з них. Частіше за все лікарі застосовують непрямий масаж серця, який вони роблять своїми руками.
«Мабуть, мало хто з нефахівців замислювався над тим, що це величезне фізичне навантаження, витримувати яке навіть досвідчений та фізично розвинутий фахівець не завжди може так довго, як того потребує пацієнт. Не говорячи вже про те, чи ефективним є виконання масажу серця під час транспортування хворого», – сказала пані Гінзбург.
Тепер у Києві є спеціальне обладнання для масажу серця, яке може працювати так довго, як це знадобиться в кожному конкретному випадку. Керівниця Департаменту пояснила, що при цьому прилади обов’язково дотримуються рекомендованої глибини та інтенсивності компресії, а медик у цей час може сконцентруватися на наданні пацієнтові іншої невідкладної допомоги.
Валентина Гінзбург повідомила, що вже закупили 22 пристрої Easy Pulse для компресії грудної клітини за кошти міськбюджету. Це обладнання виготовлено у Швейцарії, його успішно застосовують у 43-х країнах.
За словами керівника Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва, експерта з медицини невідкладних станів Департаменту охорони здоров’я Анатолія Вершигора, на ці пристрої витралили 11 млн гривень.
«Одразу скажу, яка це сума – близько 11 млн грн. Сам апарат коштує близько 500 тис. грн. Хотів би звернути увагу, що все передбачено табелем оснащення, Департамент і Центр за цим наказом мають право купляти апаратуру, яку вони рахують за доцільне», – сповістив він.
Фахівці роблять оптимістичний прогноз, щодо суттєвого збільшення врятований життів при використанні новітнього обладнання.
Пані Гінзбург наголосила, що столична влада веде активну діяльність з розбудови медичної галузі у Києві та обрала її одним з пріоритетів у своїй діяльності.
Джерело: Київська міська рада