Законопроєкт №2457, що має врегулювати деякі питання щодо трансплантації органів прийнятий у другому читанні. “За” проголосували 320 народних обранців 20 грудня під час засідання Верховної Ради.
Закон окреслює умови роботи Єдиної державної інформаційної системи трансплантації (ЄДІСТ). Повноцінно система запрацює 1 січня 2021 року, а до того організація трансплантації органів буде проводитися на основі інформації, що міститься на паперових носіях.
“Внесено зміни, які дадуть можливість почати проводити в Україні несімейні трансплантації кісткового мозку, друге – в проекті чітко визначено забезпечення належної роботи державних інформаційних систем трансплантації, і третє – проектом пропонується відстрочити кінцеву дату створення і запуску державних інформаційних систем трансплантації до першого січня 2021 року. Ці інформаційні системи ще в процесі створення, розгортання, наповнення. За даними Міністерства охорони здоров’я вони почнуть роботу не раніше квітня в тестовому режимі”, – пояснила Оксана Дмитрієва, заступник голови комітету з питань здоров’я нації.
Ряд обранців впевнені, що така затримка є проблемою, адже паперова складова системи трансплантації власне несе в собі великі корупційні ризики.
“Цей проект закону відкладає на цілий рік введення нової системи трансплантації. Цілий рік всі реєстри будуть вестися в паперовому режимі – це тягне за собою корупцію і не дає нам з вами повноцінно реалізувати наше право бути донорами, а пацієнтам отримувати послуги”, – підкреслила депутат від “Голосу” Ольга Стефанишина.
В цілому документом пропонується внести зміни в 18 статей і два пункти прикінцевих та перехідних положень закону «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людині».
Джерело: 5 канал