Новий різновид коронавірусу, що вперше був зафіксований в китайському місті Ухань вже забрав 3 життя. Загальна кількість пацієнтів, що потрапили до лікарень, в яких діагностовано штам коронавірусу вже сягнула 218 людей, 136 із них мешканці китайського міста Ухань.
Тим часом, поки китайська влада докладає величезних зусиль, аби локалізувати спалах та виявити ефективні методи боротьби із ним, хвороба поширюється регіоном. Ситуація погіршується ще й тим, що китайські медики вже визначили, що вірус передається від людини до людини, а ефективних ліків від нього поки немає.
Навий штам вже зафіксували в Таїланді, Південній Кореї та Японії. Експерти не виключають, що географія поширення нового смертельного вірусу може бути значно ширшою.
Міністерство охорони здоров’я Таїланду розпорядилося вжити всіх можливих застережних заходів в аеропортах і лікарнях для запобігання спалаху коронавірусу нового типу в період святкування китайського Нового року.
За даними тайських медиків, в королівстві підтвердили другий випадок захворювання на новий вид коронавірусу громадянином Китаю. Крім того, результати лабораторних досліджень можливо інфікованих тайців знаходяться на розгляді у фахівців. Про це сповіщає газета Bangkok Post, пише Reuters.
Щоб контролювати туристів з Китаю, які прибувають прямими рейсами до аеропортів Суваннапхум (Суварнабхумі), Донмианг, Чіангмай, Пхукет і Крабі, діють спеціальні групи громадської охорони здоров’я. Забезпечено також додатковий канал зв’язку між МОЗ і лікувальними закладами для інформування про нових хворих.
У Таїланді, з моменту виявлення першого випадку захворювання, МОЗ країни перевірило понад 13 000 пасажирів, що прилетіли 86 рейсами. Щодня близько 1400 осіб прибувають в королівство з міста Ухань.
За даними Центру глобального аналізу інфекційних захворювань при Імперському коледжі Лондона, число потенційно заражених новим видом коронавірусу може перевищувати 1,7 тис. осіб.
Зараз увесь світ слідкує за ситуацією в регіоні, а Всесвітня організація охорони здоров’я в середу, 22 січня скликає екстрену нараду в Женеві, аби визначитись, чи є необхідність оголосити «надзвичайну ситуацію в області суспільної охорони здоров’я, що має міжнародне значення». Подібний статус призначають лише найбільш небезпечним спалахам та епідеміям.
Джерело: STAT