ДОВЕДЕНО ЕФЕКТИВНІСТЬ ІНДИВІДУАЛЬНОГО ПРОФІЛАКТИЧНОГО МЕДОГЛЯДУ ШКОЛЯРІВ

1419

В Україні четвертий рік діє індивідуальний порядок профілактичного медогляду школярів, який проводиться за присутності батьків у сімейного лікаря чи дільничного педіатра. На сьогодні таким медоглядом охоплено 98% дітей шкільного віку. Після зміни у 2009 році порядку медичного огляду школярів із групового на індивідуальний охоплення дітей профоглядом не зменшилось ні на один відсоток. Більше того — вперше за останні роки відзначено тенденцію до підвищення якості таких перевірок та поліпшення окремих показників загального стану здоров’я учнів.
МОЗ спирається на світову практику, яка не передбачає дитячих групових оглядів без дозволу батьків або їх присутності, оскільки це є порушенням прав дитини, задекларованих у відповідній Конвенції. Саме тому за рекомендаціями експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я та Дитячого фонду Організації Об’єднаних Націй (UNICEF), які залучились до оцінки здоров’я школярів, порядок профілактичного огляду школярів в Україні і був свого часу змінений із масового на індивідуальний в умовах лікувального закладу.
Згідно із чинним законодавством України, будь-які медичні втручання, в тому числі й огляд, мають здійснюватися лише за офіційною згодою батьків дитини або їхніх представників. Міністерство привело порядок цієї процедури відповідно до чинних в Україні законів.
Переваги індивідуального медичного проф­огляду школяра.
1. Дитина має можливість сам на сам із лікарем, не соромлячись присутності сторонніх, розповісти про свої проблеми. Особливо це важливо для підлітків.
2. Медпрацівник має можливість виділити на огляд школяра необхідну кількість часу. З’ясувати, які проблеми зі здоров’ям є або були в дитини та її рідних, і поставити відповідний діагноз.
3. У разі потреби лікар має можливість одразу направити дитину до вузькопрофільного спеціаліста безпосередньо на території медзакладу.
4. За присутності батьків або їх представників лікар має можливість обговорити питання супроводу виконання рекомендацій лікаря.
5. Відсутній ризик розголосу деталей мед­огляду та діагнозу стороннім особам: лікарська таємниця зберігається.
6. Індивідуальний огляд дитини у лікувальному закладі можна провести в будь-який зручний для родини час упродовж року.
Щодо перевірки стану здоров’я школярів, які проживають у сільській місцевості, відвідують малокомплектні школи і батьки яких не мають змоги доправити дитину на огляд до медичної установи, — медики здійснюють виїзні огляди безпосередньо за місцем перебування таких учнів. При цьому вимоги щодо згоди батьків на медогляд їхньої дитини залишаються обов’язковими. Міністерство впровадило щорічні спеціальні перевірки школярів за пробою Руф’є, яка дозволяє шляхом тестування визначити припустимі навантаження для кожної конкретної дитини під час уроків фізкультури.
Прес-служба МОЗ України

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я