Юристи мають низку зауважень до законопроєкту про медичні права підлітків

276

Комітет медичного і фармацевтичного права та біоетики Національної асоціації адвокатів України (НААУ) досить критично сприйняв проєкт закону №2684 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації прав підлітків у сфері охорони здоров’я».

Законопроєкт про медичні права підлітків в Україні

Згідно науково-практичного висновку фахівців НААУ, зазначений законопроєкт не регулює питання оплати лікування, не містить відповідного алгоритму дій в разі надання меддпомоги дитині в невідкладному стані та у разі виникненні конфлікту між батьками щодо доцільності медичного втручання, оцінюють проєкт в НААУ.

Згідно зазначеного проєкту закону пропонується внести зміни до ст. 32, 284 та 285 Цивільного кодексу України, у ст. 39 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» та ст.1, 3, 6 Закону України «Про охорону дитинства». Вказані зміни прямо стосуються участі неповнолітньої дитини в процесі надання їй меддопомоги.

Фахівці Комітету медичного і фармацевтичного права та біоетики НААУ зробили детальний аналіз законопроєкту, беручи до уваги особливу важливість тематики, та висунули безліч зауважень.

Має місце певна колізія: за новим проєктом закону особа з 14 років має надати інформовану згоду на меддопомогу, проте, у документі не зазначається, як буде відбуватися оплата послуги, якщо батьки участі в реалізації прав у сфері надання меддопомоги не беруть. Особливо, коли мова йде про лікування у приватних медустановах.

Тільки з 16 років особа має праву на здійснення підприємницької діяльності, трудової емансипації  (ст. 35 ЦКУ), а отже, можливість отримувати гроші, приміром, на оплату медичних послуг у фізичної особи з 14 років відсутня.

Також у новому проєкті закону про медичні права підлітків не чітко визначено:

  • Скільки суб’єктів мають приймати рішення щодо надання меддопомоги батьками чи іншими законними представниками;
  • Механізм згоди на надання медичної допомоги, за якого діти тимчасово перебувають на вихованні інших членів сім’ї та близьких родичів;
  • Алгоритм дій, коли дитина перебуває у невідкладному стані та потребує допомоги та при виникненні конфлікту між батьками щодо доцільності медвтручання.

Всі висновки Комітет НААУ направив до очільників парламентських Комітетів з питань гуманітарної та інформаційної політики, з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, з питань правової політики, з питань молоді і спорту.

Джерело: Закон і Бізнес

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я