Загальна структура реформи фінансування системи охорони здоров’я в Україні проходить згідно міжнародних практик поліпшення доступності, якості та ефективності медпослуг. Такі висновки зроблені у звіті ВООЗ та Світового банку щодо процесів трансформації фінансування системи охорони здоров’я України у період з 2016 по 2019 роки.
Створення Національної служби здоров’я України в якості єдиного органа, який здійснює закупівлю і визначає пріоритети пакетів медпослуг, буде сприяти максимальній ефективності використання коштів держбюджету. У звіті зазначено, що позитивним чинником є те, що реформа передбачає можливість залучення приватного сектора.
На думку фахівців ВООЗ, Україні має продовжити медреформу із застосування діючої моделі фінансування системи охорони здоров’я, бо вона буде надавати суттєві переваги для населення в найближчі роки.
Експерти прийшли до висновку, що успішне запровадження реформи вдалося завдяки якісній комунікації та політичним зобов’язаннями між Урядом, МОЗ, НСЗУ та Мінфіном України.
Щоб досягти стійкості медреформи, варто розподілити відповідальність за її запровадження на виконання між основними зацікавленими сторонами: місцевою владою, постачальниками медичних послуг і громадянами.
Джерело: ВООЗ