Ситуація із поширенням в світі коронавірусу 2019-nCoV в вимагає особливої уваги. Згідно оцінки ВООЗ та ECDC ризик розповсюдження цього штаму вірусу залишається високим, як на глобальному, так и на регіональному рівнях.
Надходила інформація про виявлення 4 випадків захворювання на коронавірус в Україні, але жодний із них не підтвердився в ході лабораторних аналізів.
Щоб забезпечити раннє виявлення ймовірних випадків нового китайського коронавірусу та вжити необхідні протиепідемічні заходи, ЦГЗ надіслав відповідні роз’яснення та інструкції ВООЗ до регіональних епідслужб. Також спеціалісти розробили та надіслали:
- Критерії з визначення випадків інфекції;
- Опитувальник для пацієнтів із підозрою на вірус 2019-nCoV;
- Необхідні дії щодо відбору, зберігання та транспортування аналізів;
- Рекомендації щодо профілактики інфекцій та інфекційного контролю під час надання меддопомоги при підозрі на коронавірус;
- Алгоритм дій медпрацівника у випадку підозри коронавірусу 2019-nCoV;
- Алгоритм діагностики для виявлення коронавірусу методом виключення.
В аеропорту Бориспіль були створені посилені команди швидкого реагування та епідеміологів, встановлено чергування бригад «швидкої».
Працівники санітарно-карантинного підрозділу мають у своєму арсеналі інфрачервоні термометрами. Пасажири із симптомами захворювання будуть направлятись на подальше медобстеження. Всі подорожуючі отримають актуальну інформацію щодо попередження захворювання.
Згідно інформації ВООЗ важкий перебіг коронавірусу проявляться пневмонією. Одним з основних методів лікування є оксигенотерапія. Всі відділення інтенсивної терапії на 100% забезпечені киснем.
МОЗ України відповідним наказом ухвалили рекомендації з недопущення розповсюдження та завезення в країну коронавірусу.
У відомстві наголосили, що поки що немає вакцин та спеціальних ліків від коронавірусу 2019-nCoV. Українцям слід вживати стандартні профілактичні заходи для уникнення ГРВІ.
Джерело: МОЗ України