Чи вирішить проблеми служби крові в Україні законопроєкт №2429?

107

Щоб врегулювати роботу сфери донорства в Україні та забезпечити українців необхідними препаратами крові, нардепи мають ухвалити законопроєкт №2429 “Про внесення змін до деяких законів України щодо ліквідації штучних бюрократичних бар’єрів та корупціогенних чинників у сфері охорони здоров’я”. Таку думку висловив Анатолій Чугрієв, президент Асоціації служби крові України, головний лікар Житомирського обласного центру крові.

Він наголосив, що цей законопроєкт сприятиме приходу інвестицій для фракціонування крові саме в Україні.

Пан Чугрієв повідомив, що створена робота група з цього питання, яку очолює Михайло Радуцький, вже тривалий час працює над цим проєктом закону.

Ухвалення законопроєкту дозволить заборонити вивезення крові з України, адже вона є стратегічним ресурсом для країни. Експерт пояснив, що в Україні на 1000 населення рівень заготівлі плазми становить 1,2 літри, у європейських країнах цей показник складає 10 літрів, а у Сполучених Штатах – 35 літрів.

«Відповідно, ми не можемо отримати лікарські засоби з донорської плазми, заготовленої в Україні. Це завжди наголошує Всесвітня організація охорони здоров’я і на цьому наполягає ЄС. Лікарські засоби і компоненти крові, які заготовлені в цій країні, створюють систему самозабезпечення країни власними продуктами крові. Тут вже і генетика, і безпека по інфекціях. Тому що інфекції в різних країнах можуть бути різні», – пояснив Чугрієв.

На думку пана Чугрієва, нашій країні необхідні не лише якісні компоненти, але й якісні препарати. Згідно законопроєкту №2429, буде запроваджене обов’язкове генетичне тестування крові та її компонентів двома методами, яке унеможливить зараження пацієнтів при переливанні крові і плазми.

Президент Асоціації служби крові України впевнений, що для залучення коштів для реформування системи крові в Україні слід створити державно-приватне підприємство.

Джерело: Факти

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я