Вчені з’ясували, що коронавірус не може передаватися безсимптомно

364

Дослідники спростували інформацію від німецьких фахівців щодо можливості безсимптомної передачі коронавірусної інфекції. Під час проведення повторної перевірки виявилося, що пацієнтка з коронавірусом все ж таки мала відповідні симптоми.

Коронавірус не передається без симптомів

Інститут Роберта Коха (RKI) – медична держустанова Німеччини з’ясувала, чи дійсно вірус може передаватися від пацієнтів, у яких ще немає симптомів. Про це повідомляє Science.

Чому сталася плутанина

Журнал The New England Journal of Medicine (NEJM) 30 січня 2020 року оприлюднив статтю, в якій розповідали про перші випадки зараження китайським коронавірусом в Німеччині.

Інформація спричинила громадський резонанс, адже підтверджувала те, чого так боялися медичні працівники: передавати коронавірусну інфекцію можуть навіть ті люди, у яких немає симптомів захворювання. В такому випадку контролювати розповсюдження вірусу стає набагато складніше.

Китайські вчені раніше висловлювали припущення, що безсимптомні пацієнти можуть передавати вірус, але не мали доказів цієї теорії. Після виходу цієї статті сумніви зникли.

У статті йшла мова про випадки зараження, які виявили після того, як жінка з Шанхая побувала у відрядженні в Баварії з 20 по 21 січня, де зустрілася з першим із четвірки хворих. Тоді, як зазначали автори статті, вона не відчувала ніяких симптомів захворювання.

Але насправді на момент передачі інфекції, жінка вже була хвора. Плутанину спричинив той факт, що дослідники не спілкувалися із самою жінкою, а повірили словами тих, з ким вона контактувала.

«Вони сказали нам, що пацієнтка з Китаю не демонструвала яких-небудь ознак симптомів», – повідомив автор статті Міхаель Хельшер.

Співробітники RKI – медичної держустанови Німеччини поспілкувалися з цією жінкою телефоном, і з’ясували, що під час візиту до Німеччини вона вже відчувала нездужання: болі в м’язах та втому. Також вона вживала парацетамол для зниження температури.

Втім, той факт, що в даному випадку відбулася помилка, не означає, що передача вірусу від безсимптомних пацієнтів не відбувається.

У ВООЗ сповістили, що навіть якщо це і так, то тип передачі відіграє несуттєву роль в розповсюдженні коронавірусу. Люди, які чхають або кашляють, з більшою ймовірністю стануть джерелом зараження.

Джерело: Science

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я