У дитячій лікарні Бостона вчені створили протез серцевого клапана із регульованим діаметром. Клапан можна регулювати без здійснення оперативного втручання, повідомляє наукове видання EurekAlert!.
В основі винаходу дослідники використали клапани, які застосовуються у венах ніг. На відміну від сучасних штучних клапанів серця, вони містять не 3, а 2 стулки. Також вони можуть реагувати на зміну діаметра вен.
Американські вчені провели низку дослідів нового клапана на тваринах та змогли підтвердити, що новий штучний серцевий клапан здатний змінювати свою форму в ході зростання організму. Згодом буде необхідно регулювати розмір такого імпланта за допомогою катетера.
«У порівнянні з операцією на відкритому серці – це малоінвазивна процедура», – зазначили вчені.
Дослідники зауважили, що стан здоров’я тварин, яким встановили в рамках досліду серцевий клапан, залишається добрим. Їхні показники згортання крові перебувають в нормі, навіть через тривалий час після операції.
Вчених дуже надихнули результати дослідів на тваринах, тому вони планують здійснити клінічні випробування на людях протягом 1-2 років.