Це перша медична аудиторія з віртуальною реальністю в Україні, її відкрили на базі Навчально-наукового центру «Інституту біології та медицини» КНУ імені Тараса Шевченка.
Аудиторію будуть застосовувати для викладання анатомії. Для студентів тепер створені умови, щоб вони могли поєднати лекційні заняття з практичними вправами. Для кращого засвоєння практичних навичок будуть використовуватися VR-системи — це комплекс технічних засобів, які допомагають зануритись до віртуального середовища. Студенти-медики зможуть вивчати будову людських органів, вивчаючи їх на віртуальних моделях зсередини.
Відкриття аудиторія віртуальної реальності стало можливим завдяки допомозі благодійників. Вони закупили окуляри віртуальної реальності і смартфони Huawei і Oculus Rift S, навушники Google, комп’ютери, інтерактивні панелі, мережеве обладнання і сервер. Сумарна вартість всього оснащення складає 820 000 грн.
Благодійники запевнили, що на цьому допомога не закінчиться. Ще буде закуплене сучасне навчальне обладнання для практичних занять з анатомії.
«Сьогодні ми зробили подарунок у вигляді сучасної дорогої аудиторії провідному університету України, а найближчим часом передамо медичні багатофункціональні тренажери, симулятори, імітатори і навчальні манекени вартістю 1,6 млн грн для занять з анатомії. Наша мета – дати можливість талановитій українській молоді розвинути свої професійні якості, доторкнутися до сучасних технологій та створити всі умови для її становлення і розвитку в рідній країні», – повідомив Борис Колесніков, очільник благодійної організації.
Керівники університету подякували благодійникам та сказали, що застосування найсучасніших технології в освітній сфері суттєво покращує якість навчання. Леонід Губерський, ректор КНУ ім. Тараса Шевченко зауважив, що студенти та викладачі тепер зможуть вивчати медичні дисципліни з імітацією проведення тисяч операцій завдяки сучасному обладнанню.
Джерело: Фонд Бориса Колеснікова