У медичних закладах області запрацювали шість ультразвукових діагностичних апаратів. «Нові прилади вітчизняного виробника — харківської фірми «Радмір», отримали міська дитяча та університетська лікарні в Тернополі, чотири з них надійшли у медичні заклади райцентрів області», — каже завідувач відділення ультразвукової діагностики Тернопільської університетської лікарні, головний позаштатний спеціаліст управління охорони здоров’я ОДА Василь Борак.
За його словами, апарати вітчизняного виробництва не поступаються по своїм технічним характеристикам і якості відомим світовим брендам. Нові ультразвукові апарати використовують для досліджень органів черевної порожнини, серцево-судинної системи, периферійних судин головного мозку. Апарат обладнано кольоровим, імпульсно-хвильовим, енергетичним та тканинним доплерами. 3D-об’ємне вимірювання дозволяє побачити, які патологічні зміни відбуваються в органах та системах, оцінити стан внутрішніх органів, їх кровопостачання. Технологічні можливості дають змогу проводити дуплексне та триплексне сканування судин. А потужні датчики можна використовувати для обстеження пацієнтів у повному об’ємі. «Пригадую перші ультразвукові апарати, обладнані механічними датчиками, вони дуже часто виходили з ладу, — розповідає Василь Теодорович. — Наші «новоприбульці» начинені електронними датчиками південнокорейського виробництва, отож сподіваємося, що й служитимуть довго. Бо ж ті апарати, за якими ми працюємо нині, вже дещо вичерпали свій технічний потенціал і, ясна річ, служба давно вимагала оновлення».
Значною перевагою є й те, що з появою нового обладнання суттєво збільшилася доступність безкоштовного УЗД-дослідження для мешканців краю.
Загалом, нова діагностична апаратура, що надійшла у лікувальні заклади області, за словами головного позаштатного спеціаліста управління охорони здоров’я, дасть можливість значно поліпшити якість діагностичного процесу. Відомо ж, коректний діагноз має базуватися на якісній діагностиці.
Лариса ЛУКАЩУК, власкор «ВЗ», Тернопіль