Вчені з Оттавського університету вважають, що коронавірус SARS-COV-2 передався до людини не на пряму від кажанів. На думку вчених в процесі передачі вірусу мав місце проміжний носій.
Результати досліджень опубліковані у виданні Molecular Biology and Evolution. Канадці вивчили 1252 повнорозмірних генома коронавірусів, включаючи предка SARS-CoV-2 і його найближчого родича, коронавірус кажана BatCoV RaTG13 і порівняли їх з коронавірусами собак.
Дослідники помітили, що в коронавірусі, що переносять собаки міститься така ж кількість динуклеотидів CpG, що і в коронавіруса, що переносять кажани та в штаму SARS-COV-2, що вражає людей. Для вірусу BatCoV RaTG13 та вірусу SARS-CoV-2 характерна дуже низька концентрація динуклеотидів CpG, оскільки віруси дуже споріднені, вони схожі на 96% за своєю структурою, що і наштовхує вчених на думку, що саме кажани стали основним джерелом вірусу, що мутутвав та передався людині.
Однак канадські вчені також порівняли концентрацію CpG в коронавірусі собак, та з’ясували, що вона також є характерно низькою. За деякими іншими ознаками вчені дійшли думки, що саме собаки стали проміжними носіями коронавірусу між кажанами та людьми, що потім призвів до пандемії у світі.
За їх гепотезою, різні фактори вказують, що собаки, що харчуються кажанами заразилися новим штамом коронавірусу, що також мутував в їх організмі. І вже від собак відбулося зараження людини.
Одним із характерних симптомів коронавірусу в людей та собак є розлад функції кишечника. Цей фактор також наштовхує вчених на те, що їх теорія є правдивою.