Одним з ключових пріоритетів у роботі МОЗ це завершення медичної реформи в Україні. Міністр Степанов неодноразово наголошував, що зміни, які проходять в медичній галузі, не повинні спричиняти закриття медзакладів, скорочення медиків або зменшення фінансування медустанов.
«Минулого року завідувачка відділенням «чутливих форм туберкульозу», пані Вікторія, з надбавками отримувала 14000 гривень. Після старту другого етапу реформи – за розрахунками, які затвердили попередні керівники МОЗ – вона отримуватиме 4000 гривень. При цьому, з 278 медпрацівників цього закладу лише 190 залишилися працювати. Через дефіцит фінансування. Так не має бути», – зауважив Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Пан Степанов проінспектував три лікарні в області та ознайомився, як вони функціонують після початку другого етапу медреформи. Під час візитів з’ясувалося, що кожен з відвіданих медзакладів стикається з браком фінансування після впровадження чергового етапу медичної реформи.
Керівник МОЗ зазначив, що для нього вкрай важливим є доведення медреформи до кінця, виведення медицини на якісно новий рівень, а також створення таких умов праці для медпрацівників, щоб вони не хотіли їхати за кордон в пошуках кращого життя.
«Ми працюємо для того, щоб у медиків не було проблем. Для мене – це не просто слова. Я виріс у сім’ї медиків, моя дружина лікар. Я хочу не просто розпочати реформу, а довести її до кінця. Ми маємо отримати нову якість медицини. В нас має бути така система, щоб наші медики не хотіли виїхати за кордон, а пацієнти були задоволені якістю послуг», – підсумував він.