В Україні за три місяці поточного року було виявлено 236 людей з хворобою Лайма. Таку інформацію сповіщає прес-служба ЦГЗ МОЗ.
«За три місяці 2020-го року в Україні зафіксовано 236 випадків хвороби Лайма. Протягом 2019 року було зареєстровано 4 482 випадки хвороби Лайма серед українців. Зокрема, 833 випадки зафіксували у жителів сільської місцевості, а 492 – у дітей до 17 років», – зазначається в заяві.
У Центрі громадського здоров’я наголошують, що найбільша чисельність випадків хвороби Лайма фіксується навесні, влітку та восени – з травня по листопад. Саме в цей час свою активність проявляють іксодові кліщі.
Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) належить до інфекційних трансмісивних захворювань. Безпосередньо інфекцію переносять іксодові кліщі.
Люди мають високу сприятливість до цього захворювання. Середня тривалість інкубаційного періоду – 7-14 днів. Але він може мати й інші проміжки часу – від 1 до 45 днів.
Частіше за все кліщі «атакують» на свіжому повітрі, в траві та лісопарковій смузі. Людина, яка має хворобу Лайма, не може заразити іншу особу.
Також бувають випадки, коли Лайм-бореліоз проявляється через місяці або навіть роки після інфікування. В такому разі, виникають прояви неврологічного та ревматологічного характеру з переважним ураженням кістково-м’язової чи нервової системи.
Після перенесеного кліщового бореліозу, є ризик реінфекції з повторним розвитком хвороби.