Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 7 травня

208

Поширення коронавірусу в Україні

Захворюваність в країні зростає другий день поспіль. Станом на 7 травня в Україні лабораторно підтверджено 13691 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 507 нових випадків захворювання. У столиці кількість хворих на коронавірус за добу зросла на 68 пацієнтів, у тому числі троє медиків. 17 нових заражених виявлено у Київо-Печерській лаврі. Уряд України виділив додаткові кошти у розмірі більше 3 млрд гривень, які направлять на протидію коронавірусній інфекції. 

Доплата медикам, задіяним у боротьбі з коронавірусом

Скандал з “коронавірусною надбавкою” медикам досі не скінчився. В МОЗ неодноразово заявляли, що всі медичні працівники, що задіяні в протидії коронавірусу, отримають обіцяні 300% доплати в будь-якому разі, в міністерстві виділили гроші на доплату медикам, однак все ж в деяких регіонах надбавки медики так і не побачили. Президент України наголосив, що у разі не вирішення проблеми із затримкою виплати надбавок медичним працівникам, очільники ОДА будуть позбавлені власної заробітної плати або звільнені.

А в Києві медики екстренної допомоги з Київської міської клінічної лікарні швидкої медичної допомоги вийшли на протест через різке зниження рівня заробітної плати в лікарні. Медики стверджують, що їхня зарплата стала на 40-50% нижчою, від тієї, яку вони отримували раніше.

До боротьби з епідемією в Україні будуть залучати лікарів-інтернів

Верховна Рада України в цілому прийняла законопроєкт №3380 “Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення здатності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавірусної хвороби COVID-19”. За проголосували 336 народних обранців. Законопроєкт передбачує ряд важливих нововведень, серед який:

  • залучення до боротьби з епідемією лікарів-інтернів та лікарів-спеціалістів (на волонтерських засадах, лише добровільно);
  • підвищення розміру допомоги медикам, що постраждали від COVID-19;
  • проведення масового тестування українців на коронавірусну інфекцію та інше.

Рада покращила соціальний захист медиків

На сьогоднішньому засіданні ВРУ було також прийнято законопроєкт №3376-1 “Про внесення змін до статті 39 закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”. В ньому законодавці визначили розмір та умови отримання компенсацій у зв’язку з втратою працездатності медиків через COVID-19.

Артеріальна гіпертензія та COVID-19: препарати з АПФ реабілітовано

Лікування гіпертензії в Україні

Застосовуючи сучасну терапію, можна доволі успішно роками тримати під контролем таку складну хворобу, як артеріальна гіпертензія. Проте щодо застосування препаратів АПФ, котрі входять до складу такої фармакотерапії, під час пандемії коронавірусу виникали певні непорозуміння. Лариса Міщенко, зав. відділення гіпертонічної хвороби ДУ «ННЦ Інститут кардіології ім. акад. М.Д.Стражеска» НАМН України розповіла, як впливає коронавірус на людей із гіпертонією та які дослідження говорять на користь препаратів АПФ під час пандемії.

Коронавірус в США: Трамп розпустив групу, яка була задіяна у боротьбі з COVID-19

Очільник Сполучених Штатів поінформував представників ЗМІ, що діяльність групи із боротьби з коронавірусом буде припинена. Група була створена наприкінці січня. Замість неї, за словами Трампа, у Білому домі буде працювати інша міжвідомча група.

Авіакатастрофа в Аргентині: загинули медики

5 травня, під час посадки в аеропорту аргентинського міста Ескель в передгір’ї Анд розбився літак Learjet 35, на борту якого перебували медики. В якості ймовірної причині аварії називають туман. Саме він спровокував погану видимість. Зараз на місці працюють фахівці екстрених служб.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я