Штучний інтелект може розпізнавати глаукому за 1,5 роки до появи перших симптомів

333

Вчені навчили комп’ютерний алгоритм виявляти ознаки глаукоми на найбліьш ранній стадії, ще до появи видимих симптомів. Це допоможе зробити терапію глаукоми більш ефективною, а також з’явиться можливість прогнозувати ризики сліпоти через стрімкий розвиток хвороби.

Дослідники з Імперського коледжу в Лондоні презентували новий тест DARC. Він здійснюється за допомогою введення в кровотік ока флоуресцентних барвників, що мають прикріплюватися до клітин сітківки. Цю взаємодію підсвічують клітини, які перебувають в процесі загибелі. Щоб людський фактор не впливав на оцінку візуалізації, дослідники додали до тесту алгоритм штучного інтелекту (ШІ). Таку інформацію повідомляє EurekAlert.

Вчені з’ясували, що клітини сітківки, які знаходяться в процесі загибелі, мають яскраво-білий колір забарвлення. Саме цю особливість і шукає в пацієнтів алгоритм. Ефективність методу науковці протестували на 20 хворих з глаукомою і 40 здорових добровольцях.

«DARC зміг передбачити прогресування глаукоми за 18 місяців до того, як її можна було спостерігати за допомогою звичайних методів діагностики, зокрема – оптичної когерентної томографії», – зазначається в матеріалі.

Дослідники прийшли до висновку, що швидке включення тесту до медичної практики допоможе зберегти зір багатьом мільйонам людей.

При глаукомі втрата зору виникає через загибель клітин сітківки. Одна з ключових причин незворотної сліпоти у світі – глаукома. Близько 60 млн людей в світі живуть з даним діагнозом. Вчені кажуть, що цей показник через 20 років збільшиться вдвічі.

Дослідники певні, що тест для виявлення ушкоджених клітин можна також застосовувати і при діагностуванні інших хворб (деменція, розсіяний склероз, дегенерація жовтої плями).

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я