З’явилися дані по смертності онкологічних хворих від COVID-19

624

Масштабне дослідження здійснила група науковців з США. Вони дослідили рівень смертності пацієнтів з онкологічними хворобами із підтвердженим діагнозом COVID-19 в лікарнях Нью-Йорку. Таку інформацію сповіщає пресслужба Національного інституту раку.

Відповідає вірусолог: 6 наївних запитань про COVID-19, грип і віруси в цілому

Перше дослідження за даним профілем провели у Китаї на початку епідемії коронавірусу. Воно базувалося лише на даних 12 учасників. Американські дослідники створили значно масштабніший аналіз, у якому вивчили дані 218 пацієнтів, які лікувалися від коронавірусної інфекції з 18 березня по 8 квітня в одному з медцентрів Нью-Йорку.

«Перш за все науковці підтвердили тезу про більший ризик смертності від COVID-19 для онкохворих. За їх підрахунками він майже в 5 разів вищий за цей показник для усіх інших груп пацієнтів та складає 28%», – зазначили в повідомленні.

Науковці вказують, що абсолютний показник може бути завищеним через нестачу тестів на початку пандемії в Нью-Йорку. Однак підвищення ризику смерті для онкохворих беззаперечний, бо середній показник для пацієнтів без онкозахворювань (5,8%) розрахований за тих самих умов.

Вчені підрахували та навели наступні показники летальності за типами новоутворень:

  • лейкемія, лімфома – 37%;
  • рак легенів – 55%;
  • колоректальний рак – 38%;
  • рак простати – 20%;
  • рак грудей – 14%;

Науковці певні, що припиняти лікування не слід – поки що немає доказів впливу специфічного лікування на ризик смерті від COVID-19.

На їхню думку, необхідно сконцентруватися не на припиненні терапії, а на дотриманні суворих заходів дистанціювання хворих на рак та більш активному застосуванні дистанційних способів консультування. Адже 60% пацієнтів з онкологією, які померли від COVID-19, заразилися в будинках для людей похилого віку та лікарнях.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я