МОЗ працює над впровадженням масового ІФА-тестування на COVID-19

331

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко запевнив, що впровадження тестування на антитіла до коронавірусу суттєво розшить перелік осіб, яких перевірятимуть. Це робитимуть із застосуванням імуноферментного аналізу – метод ІФА. Таку інформацію він сповістив під час ефіру Українського радіо.

Пан Ляшко підкреслив, що ІФА-тестування більш доступне, ніж ПЛР-діагностика. Тож при використанні цього методу тестування вдастся значно розширити коло осіб. котрих тестуватимуть на COVID-19.

«Імуноферментний аналіз значно розширить тестування в Україні, оскільки ІФА-тестування набагато доступніше, на відміну від ПЛР-тестування. А це означає і розширення груп, яких треба буде тестувати», – зазначив він.

Також санлікар повідомив, що в Україні значно збільшили добову кількість ПЛР-тестів. Він сказав, що для досягнення показників з тестування, як у деяких країнах Європи, Україна не має необхідних потужностей.

«Нам часто закидають, що Україна мало тестує. Звісно, ми не тестуємо, скільки як Німеччина чи США, але з огляду на наші потужності, адже, у лютому ми могли тестувати 200-500 зразків. Зараз ми можемо тестувати 10 тисяч зразків на добу», – повідомив він.

Пан Ляшко сказав, що зараз в країні здійснюється 7 000-8 000 ПЛР-тестів на добу. Він також звернув увагу, що у вихідні ці показники знижуються до 5 000, бо люди очікують понеділка та не звертаються до лікаря.

«На вихідних ми тестуємо по 5 тисяч, люди не звертаються і чекають до понеділка. І я хотів би закликати у разі появи симптомів телефонувати сімейному лікареві та на швидку на вихідних», – підсумував він.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я