Американська дослідницька компанія Strata Decision Technology провела аналіз більше 2 млн відвідувань пацієнтів 228 лікарень в 40 штатах. В ході дослідження з’ясувалось, що обмеження планової меддопомоги через поширення коронавірусу призвело до значного скорочення пацієнтопотоку – в середньому на 54,5% за два тижні в березні і квітні 2020 року в порівнянні з аналогічним періодом 2019 року, включаючи тих людей, стан яких загрожував життю і здоров’ю.
Результати дослідження також дозволяють припустити, яка хвиля відвідувачів накриє лікарні після пандемії, відзначають аналітики Strata.
З травня американські медустанови поступово відновлюють надання планової медичної допомоги за деякими напрямками, але всього за два тижні в березні і квітні обмеження планової медичної допомоги очікувано призвело до значних падінь за всіма профілями.
Найбільше впала кількість звернень за офтальмологічною медичною допомогою (на 81% рік до року), потім слідує лікування хребта (76%), гінекологія (75%), ортопедія (74%), оториноларингологія (72%).
Також значно знизилась кількість відвідувань за напрямками «ревматологія» (66%) і «гепатологія» (58%).
У сегменті стаціонарної медичної допомоги, що приносить найбільші доходи лікарням, майже припинили операції із заміни колінного (99%) і тазостегнового (79%) суглобів, на 44% скоротилася кількість крізьшкірних коронарних втручань.
Значно знизився доступ до меддопомоги для пацієнтів з загрозливими для життя станами, включаючи хронічну серцеву недостатність (55%), серцеві напади (57%) і інсульти (56%).
Все це призвело до фінансових втрат в обраних для дослідження медустановах на рівні $1,35 млрд. У Strata пропонують екстраполювати цей показник на всю країну – в цьому випадку втрати оцінюються в $60,1 млрд на місяць.
Очевидно, що приклад США не поодинокий, аналогічна ситуація майже в усіх країнах світу, зокрема і в Україні. Експерти прогнозують, що після зняття карантину люди знову почнуть звертатись до лікарів, і очевидно, що це може може бути подібно до лавини. Медикам доведеться зтикнутися з великою кількістю пацієнтів, стан яких значно погіршився за час карантину. Тому навантеження на систему охорони здоров’я в світі не спаде з завершенням карантину, а навпаки може зрости.