Центр громадського здоров’я за підтримки ЮНІСЕФ ввів нові аналітичні методики для даних про коронавірусну інфекцію.
Всі статистичні дані про захворюваність на COVID-19 зібрані та оновлюються кожного для зранку о 9:15 у дашборді, який розміщений на офіційному сайті ЦГЗ України. У щоденному звіті можна переглянути дані про підтверджені випадки інфікування коронавірусом, кількість осіб, які померли та одужали, за весь час і за останню добу. Також наявні статистичні дані по регіонам України, а також кількість випадків інфікування за статтю та віковими групами. Дашборд можна також переглядати й на мобільних пристроях.
ЦГЗ також аналізує дзвінки на власну спеціалізовану гарячу лінію з питань COVID-19 за номером 0 800 505 840. Ведеться збір та систематизація питань, які часто задають громадяни, а потім ЦГЗ разом з партнерами виділяють актуальні інформаційні запити українців та створюють необхідні матеріали.
«Центр громадського здоров’я України є єдиним першоджерелом інформації про випадки зараження новою коронавірусною інфекцією в Україні», – зазначив Ігор Кузін, в. о. гендиректора ЦГЗ.
Делегатка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Лотта Сильвандер зауважила, що для ефективного реагування на кризову ситуація необхідними складовими є аналіз даних та систематизація. Вона підкреслила, що створення систем, які у повному обсязі відображають статистику захворюваності на коронавірус, є важливим кроком.
«Систематизація та аналіз даних є обов’язковими компонентами ефективного реагування на будь-яку кризу. Розроблення систем, які збирають та систематизують статистику захворюваності на COVID-19, – важливе досягнення. Водночас, їх цінність буде залежати від того, наскільки регулярно важливі рішення прийматимуть на основі цих даних», – повідомила пані Сильвандер.
Запровадження нових систем стало можливим завдяки підтримці ІТ-компанії SoftServe, яка працює в галузі консалтингу та надає послуги у сфері цифрових технологій. ЦРЗ отримав від компанії новітнє програмне забезпечення та обладнання для обробки та збереження необхідного обсягу даних.
Над створенням і впровадженням нових систем, які можуть забезпечить детальний аналіз статистики захворюваності на COVID-19, спільно працюють ЦГЗ та ЮНІСЕФ. Це важливо для здійснення прогнозів щодо динаміки поширення хвороби, а також геопросторового аналізу даних.