Міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ході сьогоднішнього брифінгу повідомив, що срок подання документів на зайняття вакантної посади голови НСЗУ подовжено.
Минулого тижня пан Степанов заявив, що конкурс на посаду очільника НСЗУ не пройшов жоден з кандидатів і тепер його необхідно призначити на контрактній основі.
Таке рішення міністра зустріли хвилею невдоволення та критики, як зі строни чільної т.в.о. голови НСЗУ Оксани Мовчан, так і з боку багатьох політичних діячів та представників медичної спільноти.
В результаті, конкурс на цю посаду вирішили провести повторно, однак в дуже стислі строки. Це також викликало критику суспільства, тому період подання документів на конкурс вирішили подовжити, правда лише до середи 27 травня.
“Згідно прийнятих рішень був оголошений добір – починаючи з 22 травня і кінцевий термін прийняття документів був сьогодні о 18:00. Але мною були отримані відповідні питання від людей, які, нібито, не встигають подати всі документи, тому було прийнято рішення продовжити ці терміни, це дозволяє закон… І кінцевий термін зараз продовжено до середи, 27 травня до 18:00”, – розповів міністр Степанов.
До участі в конкурсі вирішив доєднатись і колишній перший очільник НСЗУ Олег Петренко. За словами пана Петренка, рішення про участь в конкурсі він прийняв, аби продемонструвати абсурдність умов конкурсу.
“Нас чекає “неприродній добір” замість відкритого повторного конкурсу на Голову НСЗУ (для чого це робиться, сподіваюсь, усім зрозуміло)
Прийняв особисте рішення: з метою підкреслити абсурдність вимог та процедури швидких “доборів”, подав документи для участі в ньому, як засновник і перший Голова НСЗУ (документи вже прийняті:)”, – пише пан Петренко на своїй сторінці у Facebook.
Екс-голова НСЗУ підкреслив, що умови добору неадекватні і сформульовані таким чином, аби забезпечити перемогу в конкурсі “потрібним” людям.
“Публікація оголошення на сайті НАДС в п’ятницю пообіді. Три дні на подачу документів (2 з них вихідні). Дискримінаційні норми, які формально дають можливість приймати участь у “доборі” тільки людям з “досвідом роботи на державній службі від 3-х років” – тобто чиновникам “зі стажем” і “міцним господарникам”. “Досвід роботи в сфері державних фінансових гарантій 3 роки”, ох, навіть ЗУ “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” (19.10.2017) ще не виповнилося 3-х років…. Класика повзучого реваншу”.