У столицичному метрополітені нарешті з’явилися перші автоматичні зовнішні дефібрилятори. Таку інформацію сповістила компанія «Центр спеціальної підготовки».
Столичні чиновники, та навіть МОЗ давно обіцяли обладнати дефібриляторами багатолюдні місця столиці, зокрема станції метрополітену, що кожного дня перевозить біль 1,5 млн пасажирів. І от, нарешті, це сталося. Однак, в метрополітені, як завжди, все зробили по-своєму…
Дефібриляторами обладнали наступні станції київського метро: «Лісова», «Дарниця», «Вокзальна», «Шулявська», «Хрещатик», «Лівобережна». Однак, це навряд чи допоможе рятувати пасажирів, бо доступу до життєвонеобхідних аппаратів пасажири не матимуть – дефібрилятори розмістили у касирів. На платформах наклеїли інформаційні сповіщення про наявність дефібриляторів та аптечок домедичної допомоги.
Ініціатива «РеаніМетро» піддала критиці безпосередньо систему монтажу дефібриляторів. Волонтери у соцмережі Facebook повідомили, що встановлені таким чином дефібрилятори є недоступними для пасажирів метрополітену, бо для його використання необхідно буде підійматися та спускатися ескалатором та гаяти час.
«Дефібрилятори, які зараз встановлені в метро, недоступні для використання пасажирами. Якщо дефібрилятор знадобиться на платформі, необхідно буде піднятися по ескалатору, попросити чергового, і ми не впевнені, що черговий надасть його оперативно, а потім спуститися з ним. На станції, наприклад, Арсенальна, на це знадобиться близько 10 хвилин, а кожна хвилина затримки від початку фібриляції – це мінус 10% виживання», – повідомляють волонтери.
Вони також закликали всіх працівників метро навчити наданню першої допомоги.
В «РеаніМетро» додали, що дефібрилятори, які знаходяться в метро, були придбані не згідно з ініціативою Громадського бюджету, а за гроші Міського центру громадського здоров’я.
Джерело: OpenKyiv