В Україні розпочали впровадження масового ІФА-тестування населення на антитіла до COVID-19. Першими розпочали тестування лабораторії столиці та Київської області, Вінницької, Донецької, Закарпатської, Луганської, Харківської і Херсонської областей.
Станом на минулу добу, в Україні провели вже 1355 тестів на антитіла до коронавірусу.
Нині тестування проводять категоріям працівників, що знаходяться в зоні ризику:
- пацієнтам з симптомами коронавірусної хвороби COVID-19;
- пацієнтам з пневмонією;
- контактним особам;
- особам, які потребують планової госпіталізації та/або операції;
- медичним працівникам, які працюють з хворими COVID-19;
- працівникам лабораторій, які обробляють зразки біоматеріалу для тестування на COVID-19;
- працівникам патологоанатомічних, судово-медичних бюро, відділень, які беруть участь у розтині тіл, в тому числі і взяття зразків секційного матеріалу;
- іншим медичним і фармацевтичним працівникам, а також співробітникам Нацполіціі, Нацгвардії, Держприкордонслужби.
У ЦГЗ відзначили, що якщо результат ІФА-тесту пацієнта буде позитивним, він обов’язково повинен буде пройти тестування на коронавірус методом ПЛР, оскільки для постановки діагнозу рекомендується виключно ПЛР-тестування.
“З огляду на, те що, зокрема, медики, працівники Нацгвардії і Нацполіціі повинні проходити діагностику регулярно, ІФА-тестування допоможе знизити навантаження на ПЛР-дослідження”, – прогнозують в Міністерстві охорони здоров’я.
Варто відзначити, що спеціалісти Центру контролю захворювань США розкритикували точність ІФА-тестів. Вони також зауважили, що антитіла не дають абсолютної гарантії, що людина повністю захищена від хвороби у майбутньому.
Джерело: ЦГЗ МОЗ України