Активісти з усього світу приєднуються до заклику французької організації Cuba Linda номінувати бригаду кубинських лікарів, які зараз борються з коронавірусом в 24 країнах світу. На думку експертів, саме ця премія зможе нарешті підтвердити міжнародне визнання лікарів Куби, які через COVID-19 вперше надали допомогу Європі.
Українські лікарі та пацієнти краще за інших знають про людяність та професіоналізм медиків Куби, адже саме в цій невеличкій острівній державі після катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції проходили лікування українські дітлахи.
Тоді Куба безкоштовно прийняла на лікування та оздоровлення тисячі українських дітлахів, що постраждали від аварії на ЧАЕС. З 1990 по 2011 роки майже 23 тисячі малих пацієнтів пройшли через дбайливі руки кубинських медиків.
Нині, лікарі з Куби в складі бригади імені Генрі Ріва відправились до Європи, аби допомогти у боротьбі з пандемією COVID-19.
Міністр охорони здоров’я Куби Хосе Анхель Портал заявив, що в складі бригади імені Генрі Ріва 2579 кубинських лікарів ведуть боротьбу з коронавірусом в 24 країнах. Французька асоціація Cuba Linda ще в квітні запустила петицію із закликом вручити цим кубинським медикам Нобелівську премію миру за внесок в боротьбу з COVID-19. Як зазначає Cuba Linda, депутат Національних зборів Франції та президент союзу дружби Франції та Куби Франсуа-Мішель Ламберт погодився подати заявку на участь бригади Генрі Ріва в конкурсі. Заручившись підтримкою організацій з Європи, країн Латинської Америки і США, активісти продовжують збирати прихильників цієї ідеї.
За правилами процедури заявки на премію подаються до 31 січня, проте члени комітету мають право додати інші імена до списку на своєму першому засіданні після завершення процесу висунення. COVID-19 став в цьому році головним викликом людства, тому багато експертів і букмекери стали говорити про те, що в один ряд з передбачуваною номінанткою екоактивісткою Гретою Тунберг можуть встати медики.
Кубинські лікарі в березні та квітні працювали у Франції та Італії, що стала епіцентром пандемії в Європі. Безумовно, досвід лікарів з “Острову свободи” є дуже цінним і їх допомога була і лишається вагомою як для країн Європи, так і для Латинської Америки та Африки. Саме в ці регіони найчастіше направляють лікарів з Куби для допомоги місцевим медикам.
Однак, поки рішення про реєстрацію лікарів з Куби у якості номінантів на Нобелівську премію миру не прийнято, цьому активно протистоїть влада США, звинувачуючи Кубу у пропаганді комунізму за допомогою лікарів та в використанні праці медиків для заробітку грошей. За данними США, Куба отримує майже 6 млрд долларів щорічно за роботу своїх лікарів по всьому світі.
Джерело: TelesurTV