У Чернівецькій області крім епідемії коронавірусу фіксують значне зростання кількості випадків кашлюку. Протягом 4 місяців 2020 року в регіоні виявили 79 випадків захворювання, а минулого року за цей період зафіксували тільки 6. Таку інформацію сповіщає прес-служба Чернівецької ОДА.
Марія Поліщук, заступниця очільника Департаменту охорони здоров’я Чернівецької облдержадміністрації повідомила, що в десять разів зросла чисельність хворих на кашлюк.
«Це більш ніж десятикратне зростання. Число хворих збільшилося у Кельменецькому, Вижницькому, Новоселицькому та Кіцманському районах», – зазначила вона.
Така ситуація, на думку пані Поліщук, склалася у зв’язку з тим, що знизилась кількість щеплень АКДП у дітей. Так, на Кельменеччині вакцинація проводилась лише у 10% малюків від плану, на Вижниччині, Новоселиччині та Кіцманщині – у 24% дітей. Комбінована вакцина АКДП робиться дітям три рази у перший рік життя. Вона захищає від таких хвороб, як кашлюк, правець, дифтерія.
Чиновниця пояснила, що зараз наявне збільшення показників захворюваності на кашлюк, тому можна спрогнозувати зростання захворюваності і з дифтерії та правця.
Також вона пояснила, що через епідемію COVID-19 в регіоні була призупинена планова вакцинація, але її вже поновили в квітні.
«У березні в області призупиняли планову вакцинацію через епідеміологічну ситуацію, пов’язану із коронавірусом. Однак у квітні її відновили, тож батькам слід звернутися до педіатрів або своїх сімейних лікарів щодо щеплень. Усі вакцини в області є», – сповістила Поліщук.
Вона наголосила, що прихильність до вакцинації у всьому світі змінюється рухом антивакцинальників. Люди починають менше хворіти, заспокоюються, відмовляються від щеплень, тому вакцинокореговані захворювання періодично повертаються. Так на Буковині із вересня 2017 року донедавна був спалах кору.
Пані Поліщук підкреслила, що в регіоні 30 дітей за весь цей період потрапили до реанімаційних відділень через кір. Вона сказала, що діти знаходились у дуже тяжкому стані і змогли вижити завдяки зусиллям лікарів, тому не слід відмовлятися від своєчасної імунопрофілактики.