Станом на 4 червня в Україні лабораторно підтверджено 25411 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 588 нових випадків захворювання, повідомляє МОЗ України.
Сьогоднішній добовий показник кількості нових хворих є рекордним за час епідемії COVID-19 в Україні. Більше того, ЦГЗ МОЗ України повідомляє, що в Україні зріс показник смертності від COVID-19. Нині вмирають 3% хворих в нашій державі.
Тим не менше, загальна статистика по регіонах поки не викликає претензій у МОЗ і процес поступового послаблення карантинних обмежень триває.
З 5 червня розпочнуть роботу кафе і ресторани з прийомом відвідувачів у приміщенні, дозволять проведення релігійних заходів, особи старше 60 років зможуть вийти з обов’язкової самоізоляції.
У ВООЗ вважають, що епідемія COVID-19 в Україні стабілізується. Директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге в ході вчорашнього онлайн-брифінгу повідомив, що в Організації відзначають поступову стабілізацію ситуації з COVID-19 в деяких регіонах, серед яких і Україна.
Дані з регіонів
Президент відвідав медиків Хмельниччини з робочим візитом. В ході робочої поїздки Володимир Зеленський відвідав лабораторію мікробіологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» та поспілкувався з медиками щодо проблем в галузі.
На Буковині до COVID-19 приєднався кашлюк. У Чернівецькій області крім епідемії коронавірусу фіксують значне зростання кількості випадків кашлюку. Протягом 4 місяців 2020 року в регіоні виявили 79 випадків захворювання, а минулого року за цей період зафіксували тільки 6.
Іспити для студентів-медиків в умовах карантину та особливості та складнощі роботи медиків екстренки в умовах боротьби з COVID-19
МОЗ оприлюднило правила організації іспитів для студентів-медиків та інтернів під час карантину. Для організації тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів «Крок» у період карантинних обмежень через поширення COVID-19, Міністерство охорони здоров’я України створило низку спеціальних рекомендацій.
Медики швидкої працюють на мінному полі коронавірусу – чи меншає ризиків з послабленням карантину?
Золоте правило: хочеш знати реальний стан речей – перемістись у епіцентр подій. Медичні ж працівники не виходять з нього. Наприклад, бригади швидкої допомоги, які вирушаючи на виклик, не знають, що на них чекає. Про те, в яких умовах працює служба ЕМД і якою насправді бачать пандемію «на передовій», розповідає старший лікар, Голова профкому Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва Наталія Стахова.
Головний лікар Інституту раку повідомив про причини скоєння замаху на нього та його заступника. Андрій Безносенко пояснив, що в за напади на нього та Анатолія Шудрака стоять одній й ті ж особи – два заступники директора Дмитро Нікітін і Руслан Ткаченко й уповноважений з антикорупційної діяльності, колишній співробітник правоохоронних структур Сергій Пономаренко.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.