Кількість нових випадків коронавірусу в Україні продовжує зростати
В Україні вже офіційно підтверджено 31 810 випадків COVID-19. За останню добу зафіксували 656 нових випадків захворювання. В країні вже кілька днів поспіль спостерігається значний приріст інфікованих COVID-19. У зв’язку із збільшенням числа випадків інфікування, Президент України зібрав селекторну нараду Кабміну та правоохоронних структур 13 червня. Під час наради він висловив занепокоєння збільшенням кількості інфікованих коронавірусом.
Боротьба з пандемією коронавірусу в Україні та світі триває. З метою запобігання розповсюдження інфекції в низці країн продовжують діяти деякі карантинні обмеження, які поступово пом’якшують. Так Уряд підтримав ініціативу МОЗ щодо внесення змін до постанови Кабміну, яка регулює карантинні обмеження. З 15 червня 2020 року в Україні не дозволяється робота кінотеатрів та проведення пробного ЗНО.
Також стало відомо, що відсьогодні в Україні відкривається міжнародне авіаційне сполучення. У МОЗ з цього приводу сформують перелік країн, які будуть розділені за показниками захворюваності на COVID-19 на «червону» та «зелену» зони.
Тепла погода та коронавірус: як літня спека впливає на розповсюдження інфекції?
Літня спека та підвищення температури повітря не мають впливу на розповсюдження коронавірусної інфекції. Про це повідомила заступниця голови МОЗ Ірина Микичак в ефірі одного з телеканалів України.
Коронавірус провокує розвиток діабету і його ускладнення – вчені
Група міжнародних науковців встановила, що у пацієнтів з COVID-19 ризик розвитку діабету набагато вищий, ніж у здорових людей. Новий тип коронавірусної інфекції викликає порушення обміну глюкози в організмі.
Співпраця з МВФ сприятиме подальшій трансформації медичної галузі України
Україна підписала меморандум про співпрацю з МВФ. У ньому передбачено фінансування спецмедзакладів через єдиного платника – НСЗУ. Ніяких повернень до фінансування за бюджетні субвенції чи особливого фінансування для деяких медзакладів не передбачено.
Для України МВФ погодив програму stand by, яка розрахована на 18 місяців та складає $5 млрд. Перший транш програми буде у розмірі $2,1 млрд. Його виділять у найближчий час. Наступні суми надійдуть ще чотирма траншами. Ці гроші допоможуть країні у подоланні проблем, які виникли через пандемію коронавірусної інфекції.
Цьогоріч через пандемію коронавірусу медична наука викликала неабиякий інтерес суспільства. Усі стежать за вивченням вірусу, пошуком дієвих ліків та розробкою вакцини. Однак якби не коронавірус, то найбільшим науковим досягненням у медицині 2020 року можливо стало б розшифрування пухлинного геному, яке відбулося в рамках проєкту the Pan-Cancer Analysis of Whole Genomes від the International Cancer Genome Consortium.
Донорська кров в Україні може стати дефіцитом через коронавірус
В Україні через епідемію коронавірусної інфекції значно зменшилась кількість бажаючих здати кров. Таку інформацію оприлюднив ЦГЗ у Всесвітній день донора 14 червня.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.