Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів 13 лютого 2013 року.
Закон про ліцензування імпорту лікарських препаратів покликаний реалізувати основну вимогу: в Україну мають потрапляти тільки препарати, які реально використовуються у світовій медичній практиці, і за ціною, яка співставна з ціною у сусідніх країнах. Глава Уряду наголосив: «Закон про ліцензування імпорту ліків пройшов максимальне обговорення з громадськістю, лікарями, учасниками ринку».
За його словами, після прийняття закону минуло сім місяців — цілком достатньо часу, щоб виконати всю необхідну роботу із впровадження його в дію. «Однак певні ділки фармацевтичного ринку разом із недобросовісними чиновниками зробили все, щоб зірвати дію норм цього закону», — заявив Микола Азаров.
Він нагадав, що на минулому засіданні Уряд розглянув стан справ із впровадженням системи ліцензування. Було прийнято рішення запроваджувати цю систему у кілька етапів. Причому на першому етапі, півроку, передбачено виключно заявний принцип ліцензування: «Тобто ліцензія видаватиметься просто на заяву імпортера, — наголосив Микола Азаров. — Тому спекуляції щодо можливого дефіциту, припинення постачання ліків треба розцінювати як саботаж і безпідставні спекуляції, які до того ж аморальні щодо стурбованих пацієнтів і нашого суспільства».
За його словами, МОЗ, Держлікслужба, інші органи, зокрема правоохоронні, повинні підключитися до впровадження системи ліцензування і оперативно реагувати на проблеми. «Попереджаю про персональну відповідальність посадових осіб у першу чергу за забезпечення прав пацієнтів на доступне та якісне лікування. Здоров’я людей — головне для нас. Нікому не дозволено спекулювати на цій темі. А тим більше — не виконувати вимог закону», — заявив Глава Уряду.
Залишається ще одне питання, наголосив Микола Азаров: «Я доручив Віце-прем’єр-міністру Костянтину Грищенку розібратися: хто саме несе персональну відповідальність за зволікання із впровадженням норм закону щодо ліцензування імпорту лікарських засобів. І як саме кваліфікувати дії цих посадових осіб. А також хто несе персональну відповідальність за те, що протягом півроку не було забезпечене впровадження Закону про швидку і екстрену медичну допомогу».
Департамент інформації та комунікацій із громадськістю Секретаріату КМУ