Очільник ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус сповістив, що згідно з опитуванням, яке проводила організація, у багатьох країнах світу не надавалися базові медпослуги в повному об’ємі через пандемію коронавірусної інфекції.
Він зауважив, що згідно з даними дослідження, більше половини з 82 опитаних країн були змушені обмежити надання амбулаторного або стаціонарного лікування.
«ВООЗ недавно провела опитування серед країн з метою оцінки впливу пандемії на необхідні медичні послуги. З 82 країн, звідки ми отримали відповіді, більше половини обмежили або припинили щонайменше одну платформу надання послуг, наприклад, амбулаторне або стаціонарне лікування, а також громадський догляд», – сказав Гебреєсус під час брифінгу.
Також голова ВООЗ наголосив, що 75% країн, які взяли участь в опитуванні, визнали, що змушені були повністю або частково припинити надання реабілітаційних та стоматологічних послуг.
Обмежений доступ до меддопомоги відчули у більш ніж половині країн люди з психічними розладами, жінки, які потребували допологового спостереження та особи, яким була потрібна діагностика раку. Також не надавалися медичні послуги хворим дітям.
Дві третини країн сповістили про збій в проведенні планової вакцинації, діагностиці та терапії неінфекційних захворювань, а також у послугах з планування сім’ї і попередження вагітності.
Керівник ВООЗ наголосив, що для налагодження надання медпослуг країни вдаються до різних механізмів. Деякі застосовують метод триажу – хворих розподіляють на групи за ступенем потреби в отриманні меддопомоги, телемедицини. Іноді пацієнтів направляють до установ альтернативної медицини.
Гебреєсус підкреслив, що ВООЗ здійснює постійну комунікацію та тісно співпрацює з країнами для підтримки їх системи охорони здоров’я в умовах пандемії COVID-19. Станом на 22 червня, 48 країн направили заявки на поставки меддопомоги на суму $ 92 млн.
Також організація знаходиться в процесі доставки більше 140 млн ЗІЗів у 135 країн, а також близько 14 000 кисневих концентратів і мільйони тестів для діагностики коронавірусу.