Ожиріння у сучасному світі набуло проблеми глобального масштабу. Про небезпеку ожиріння постійно говорять фахівці ВООЗ, бо від його наслідків помирає більше людей, ніж від голоду. В організації сповістили, що станом на 2016 рік близько 2 млрд повнолітніх осіб мали надлишкову вагу, 650 мільйонів з них страждали ожирінням.
Особливу небезпеку приховує дитяче ожиріння. Приблизно 41 млн дітей до 5 років у 2016 році мали надлишкову вагу або ожиріння. Також невтішна статистика й з підліткового ожиріння: 340 млн дітей старше 5 років в 2016 році з них мали зайву вагу або страждали від ожиріння. Слід зазначити, що однакову схильність до ожиріння мають хлопчики та дівчата.
Через надмірну вагу збільшується ризик виникнення смертельно небезпечних захворювань і станів. До них належать онкологічні хвороби, інсульт, інфаркт. Ожиріння негативно відображається на роботі ендокринної, опорно-рухової системи, психологічному здоров’ї людей. Часто ожиріння стає причиною розвитку цукрового діабету другого типу.
Наразі у світі, згідно з статистичними даними ВООЗ, кількість людей з ожирінням перевищує кількість осіб зі зниженою масою тіла.
Головними причинами, які провокують ожиріння, є масове зловживання занадто калорійною їжею (жири, цукор, напівфабрикати) та малорухливий спосіб життя.
Щоб не допустити розвитку ожиріння у себе і своїх дітей, варто налагодити харчування (включити в денний раціон багато овочів, фруктів, злаків, бобових, насіння і горіхів) і не забувати про фізкультуру.