Територіальна картина захворюваності: Львів та Київ досі в лідерах
Станом на 21 липня в Україні лабораторно підтверджено 60 166 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 673 нових випадків захворювання. У Львові наразі виявлено 8229 випадків зараження, а у столиці зафіксовано вже 7034 випадків.
Стало відомо, що у курортній зоні на Миколаївщині в одному з місцевих закладів громадського харчування, де станом на 21.07 зафіксовано 524 випадки зараження, виявили спалах COVID-19. Водночас Президент України заявив, що країна готова до другої хвилі COVID-19.
Як зазначив Ігор Кузін, в.о. генерального директора ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України”, за даними, що надходять з регіонів видно, що лікарні ігнорують наказ МОЗ України про обов’язкове регулярне ІФА-тестування медиків, що працюють з COVID-19.
Також стало відомо, що МОЗ анонсувало масштабні зміни в системі eHealth. Фахівці Міністерства цифрової трансформації розробляють систему, яка дозволить підписувати декларації або змінювати свого лікаря в режимі онлайн. Також розробники працюють над створенням електронного кабінету пацієнта.
Загалом комп’ютеризація та інформатизація закладів охорони здоров’я стали своєрідною перепусткою в реформу. Нині ведення електронних медичних записів – такий же обов’язок лікаря, як і огляд пацієнта. Не всім він подобається та вдається, тож накопичився перелік непорозумінь між медиками й «електронним оком» НСЗУ. Як їх уникнути та виправити – розповів директор Департаменту розвитку електронної системи охорони здоров’я НСЗУ Дмитро Черниш.
Боротьба з COVID-19 у світі: пропозиції ВООЗ
Задля ефективної протидії коронавірусній інфекції, слід відстежувати шляхи її розповсюдження, а не просто вводити карантинні обмеження. Таку думку озвучив гендиректор Всесвітньої організації охорони здоров’я Тедрос Аданом Гебреєсус.
В світі триває пандемія коронавірусу. Так, у Чехії виявлено спалах COVID-19 серед українських заробітчан. Таку інформацію сповістила Кветослава Котрбова, директорка Південночеської гігієнічної станції.
Імунні клітини «запам’ятовують» вірус – вчені
Науковці з Сінгапуру дійшли висновку, що клітини імунітету можуть впізнавати коронавіруси після першого контакту з ними, навіть у випадку, коли минуло багато років. Це, на думку дослідників, є більш вагомим аспектом, ніж наявність антитіл в організмі людини.
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.