У Донецькій і Луганській областях почали працювати мобільні лікарні

89

На Донеччині на Луганщині під патронатом UNFPA, Фонду ООН в області народонаселення з липня 2020 року, почали впрацювати мобільні клініки. Вони будуть забезпечувати доступ громадян, які мешкають в населених пунктах уздовж лінії зіткнення і/або важкодоступних ізольованих містах на сході України, до високоспеціалізованих медичних і соціально-психологічних послуг.

У мобільних клініках будуть проводити  медобстеження, надавати критично важливі медпослуги і виявляти приховані випадки домашнього насильства.

Такий вид меддопомоги буде доступний для мешканців Бахмутського, Ясинуватського районів і місті Авдіївка на Донеччині і Станично-Луганського, Новоайдарського та Попаснянського районів на Луганщині.

Кожна мобільна клініка у своєму складі має сімейного лікаря, гінеколога, працівника соціальної служби, медичну сестру і водія.

Медзаклади забезпечені наборами для гінекологічного обстеження, мобільними електрокардіографами, приладами для УЗД, обладнанням для вимірювання артеріального тиску і іншим необхідним медобладнанням.

В умовах епідемії коронавірусної інфекції, всі мобільні лікарні мають ЗІЗи та дезінфекційні засоби.

«Мобільні бригади здатні забезпечити пацієнток і пацієнтів всіма необхідними засобами індивідуального захисту і мають розроблений порядок дій для випадків з підозрою на COVID-19», – наголошує координаторка програми Фонду ООН в області народонаселення в Луганській області Анна Висоцька.

Впровадження роботи мобільних лікарень відповідає відразу на кілька серйозних викликів, пов’язаних з обмеженим фізичним і економічним доступом до якісних медпослуг в регіоні.

«Транспортне сполучення часто ненадійне, поруч ООС, а карантин ситуацію ще більше ускладнив. З багатьох сіл, селищ, а то і цілих районів людям важко доїхати до міської лікарні», – прокоментувала Євгенія Кислиця, лікарка-гінеколог першої категорії, яка працює в одній з мобільних клінік на Луганщині.

Громадяни зможуть на безоплатній основі пройти повний базовий медогляд.

Пані Кислиця підкреслила, що найбільше звернень вони отримують від жінок, які декілька років не проходили профілактичний огляд.

«Серед запитів найчастіше чуємо: давно не була на час профогляду, боюся онкології», – каже лікарка.

Протягом майже 3 тижнів у мобільних медзакладах пройшли обстеження більше 400 людей.

Часто діагностованими були випадки запальних хвороб органів малого тазу, серцево-судинні захворювання і патологічні стани травної та інших систем.

Джерело: UNFPA in Ukraine

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я