В Україні за останню добу зафіксували 829 нових випадків захворювання. Львівська область досі тримає сумне «лідерство» – 124 нових хворих за добу, у столиці зафіксовано 132 нових випадки. Кабінет Міністрів України сьогодні прийняв рішення про подовження адаптивного карантину в Україні ще на місяць, до 31 серпня.
Також стало відомо, що в Україні пропонують внести зміни до законодавства щодо донорства крові. Якщо документ пройде всі стадії погодження, то сферу донорства чекають зміни.
Викладачі медичних університетів знову отримали можливість лікувати пацієнтів у лікарнях
В Україні знову дозволили викладачам медвишів займатися лікуванням пацієнтів у медзакладах. Таку можливість передбачили Законом No749-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань організації освітнього процесу в сфері охорони здоров’я», який вчора ввечері підписав Президент України.
Також стало відомо, що на Донеччині та Луганщині під патронатом UNFPA, Фонду ООН в області народонаселення з липня 2020 року, почали працювати мобільні клініки. Вони будуть забезпечувати доступ громадян до високоспеціалізованих медичних і соціально-психологічних послуг.
У МОЗ розпочала роботу платформа із координації міжнародної технічної допомоги
Секторальна робоча група керівництва МОЗ провела 20 липня перше засідання із делегатами міжнародних організацій, що забезпечують Україну допомогою в галузі охорони здоров’я. Так була сформована платформа із координації міжнародної техдопомоги при МОЗ. Керівник відомства Максим Степанов повідомив, що відбулась перша установча зустріч робочої групи. Він додав, що основною метою її роботи є розвиток співпраці із міжнародною спільнотою, а також аналіз галузевих реформ і ролі, яку відіграють в цьому міжнародні організації.
Коронавірус у світі: останні дані
Зімбабве: На всій території країни введена комендантська година. Вона буде діяти «від заходу до світанку», через загрозу поширення коронавірусної інфекції.
Велика Британія: британська компанія Synairgen оприлюднила попередні підсумки клінічного випробування нового препарату для терапії коронавірусної інфекції. Його застосування призвело до зменшення кількості пацієнтів, які потребують інтенсивної терапії.
Перспективи і ризики законопроєкту про самоврядування медичних професій
Протягом останніх 10 років виникало кілька спроб запровадити професійне самоврядування для медичних працівників. У попередніх скликаннях парламенту на розгляд народних депутатів України неодноразово вносилися відповідні законопроєкти. Проте, дуже часто це питання ставало предметом політичної боротьби різних політичних сил. Тому, коли медичній спільноті запропонували черговий законопроєкт, вона не дуже повірила в його успішне прийняття і почала шукати «підводні камені».
Чи все ідеально в новому законі, які ризики в ньому приховані і чого чекати медичним працівникам у разі його прийняття?
Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.