Коронавірус COVID-19: короткий огляд головних подій за 23 липня

91

COVID-19 в Україні: попри епідемію смертність в країні зменшується

Станом на 23 липня в Україні лабораторно підтверджено 61 851 випадків захворювання на COVID-19. За останню добу зафіксували 856 нових випадків захворювання. Наразі Україна посідає десяту сходинку у Європі за кількістю випадків коронавірусу та 36 у світі. Незважаючи на це, протягом перших 6 місяців 2020 року в Україні зафіксували зниження смертності населення. Таку інформацію повідомили у Державній службі статистики.

Тим часом на Житомирщині через коронавірус на карантин закрили пологове відділення. Один з лікарів-гінекологів центральної районної лікарні Коростишівської РДА підхопив коронавірусну інфекцію, тому було ухвалене рішення про закриття всього пологового відділення.

Головний санлікар країни Віктор Ляшко під час ефіру програми «Свобода слова» сповістив, що у COVID-19 може спостерігатися сезонність, тому у відомстві очікують спалахи цього захворювання під час епідемії грипу, що явно не полегшить життя ні простим українцям, ні медикам. Пан Ляшко звернув увагу, що такі спалахи можуть виникнути двома хвилями – у листопаді та лютому.

В Україні триває офіційний візит президента Швейцарії Симонетти Соммаруга. В рамках візиту, пані Соммаруга обговорює ряд питань щодо співпраці між двома державами, в тому числі і в сфері реформування системи охорони здоров’я. Нині наша країна співпрацює зі Швейцарією одразу в чотирьох проектах в сфері охорони здоров’я, повідомила в ході щоденного брифінгу МОЗ України заступниця міністра охорони здоров’я Ірина Микичак.

Коронавірус у світі: масова вакцинація переноситься на наступний рік

У ВООЗ визнали успіхи вчених у розробці вакцини проти коронавірусної інфекції, але попередили, що масова вакцинація людей у світі буде, ймовірно неможлива до 2021 року. Майкл Раян, очільник програми ВООЗ із надзвичайних ситуацій в галузі охорони здоров’я, відзначив, що вчені вже досягли значних успіхів у розробці вакцини від коронавірусу, навіть трохи несподівано, що прогресу вдалося досягти у такі стислі терміни. Це стало результатом об’єднання зусиль різних країн, фармкомпаній та вчених.

Але вчені світу досягають значних успіхів в розробці не тільки ліків від коронавірусу. Нещодавно науковці з центру Mount Sinai визначили генний біомаркер, який дозволяє розрізняти атопічний дерматит та псоріаз за допомогою неінвазивної процедури. Йдеться про синтаз оксиду азоту 2 (NOS2). 

Вакцина

Лікарняні каси в Україні: чий досвід стане у нагоді?

Історія формування системи лікарняних кас, яка функціонує в багатьох країнах світу, в Україні досі не знайшла логічного завершення. Однак є успішні приклади їх діяльності на регіональному рівні, де вдалося не лише забезпечити доступність медичної допомоги населенню, а й налагодити належний контроль за наданням послуг та їх якістю, а також впровадити нові технології й елементи доказової медицини. Валентин ПАРІЙ, Голова правління БО «Лікарняна каса Житомирської області», доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України розповів, чи може досвід лікарняних кас стати підмогою для впровадження медичного страхування на рівні держави.

Ми продовжуємо слідкувати за ситуацією та щодня інформувати вас стосовно COVID-19 в Україні та світі. Слідкуйте за нами на Facebook, аби швидше отримувати нову інформацію.

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я