Міністерство охорони здоров’я України хоче монетизувати систему електроного здоров’я eHealth. Міністерство надихнулось прикладом іншого успішного проекту ProZorro, яким користуються для організації та проведення закупівель.
Заступник міністра охорони здоров’я з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер заявив про великі плани на eHealth в ході прес-брифінгу в Києві в середу.
Пан Кучер заявив, що система eHealth та ДП “Електронне здоров’я”, що адмініструє та розробляє систему мають стати самодостатніми та не залежати від податків громадян. Подібний приклад вже є, це система закупівель ProZorro, що нині використовується не лише для державних закупівель та тендерів, але й приватними компаніями за гроші.
Будь-який бажаючий може за гроші розмістити свою закупівлю чи заявку. Подібним чином планують розвивати й систему електронного здоров’я. За словами чиновників, це дозволить їй розвиватися та вдосконалюватися, наймаючи нових спеціалістів та розширювати штат.
Ярослав кучер запевнив, що системою eHealth зараз цікавляться і в інших країнах, як колись було з ProZorro. За словами заступника міністра, Японія дуже зацікавлена в досвіді впровадження eHealth в Україні.
Крім того, в МОЗ планують розвивати телемедицину в Україні, це повинно також простимулювати цікавість до системи електронного здоров’я серед медзакладів та приватних клінік та лікарів.
Покищо система eHealth досі працює з великими перебоями. Лікарні та лікарі-ФОПи, що працюють з нею постійно скаржаться на технічні проблеми.