На традиційній селекторній нараді під головуванням Володимира Зеленського дійшли висновків, що заходи адаптивного карантину можуть стати більш ефективними для контролю поширення коронавірусної інфекції в країні. Таку інформацію оприлюднили на сайті глави держави.
Очільник МОЗ Максим Степанов доповів, що у західних регіонах України найчастішою причиною збільшення кількості інфікованих коронавірусом, особливо в сільській місцевості, є відвідування церковних богослужінь. Про це свідчать підсумки епідрозслідування. Наступною причиною зараження, за словами міністра, виступає громадській транспорт, а також поїздки на відпочинок. Керівник відомства додав, що великий відсоток людей переносить COVID-19 у безсипмтомній формі, таким чином формуючи імунітет.
Президент наголосив, що для того, щоб адаптивний карантин працював ефективно, слід підбирати заходи контролю для кожного населеного пункту. Він зазначив, що основною метою є локалізація інфекції.
«Сподіваюся, що адаптивний карантин справді буде більш дієвим, коли ми зможемо підбирати відповідні заходи контролю стосовно кожного населеного пункту. Головне – максимальна локалізація розповсюдження інфекції. Ми мусимо уникнути пікових навантажень», – пояснив Президент.
Керівник Уряду Денис Шмигаль зауважив, що наразі на завершальному етапі знаходиться співпраця з правоохоронними структурами, які будуть допомагати впроваджувати епідконтроль за правилами адаптивного карантину.
«Сподіваюся, що це буде найбільш ефективний спосіб», – сказав керівник Кабміну.
Руслан Хомчак, головнокомандувач ЗСУ доповів, що ситуація із запобіганням розповсюдження COVID-19 у зоні проведення ООС стабільна та перебуває під контролем.