МОЗ знизило прохідний бал для студентів медичних вишів, експерти обурені

267

Міністерство охорони здоров’я попри негативну реакцію медиків та експертів все ж знизило прохідний бал для екзаменів “Крок”, що здають студенти-медики протягом навчання.

Своє рішення в МОЗ пояснюють бажанням підтримати студентів в цей тяжкий навчальний рік, однак експерти в галузі освіти та медицини критикують подібний “крок назад” від МОЗу.

Раніше для успішного проходження кваліфікаційних тестів “Крок” необхідно було відповісти на 60,5% запитань у випадку з “Крок 2”, що здають студенти після шостого курсу навчання, тепер достатньо набрати 50,5% правильних відповідей, аналогічно і з  “Крок 3”, однак там прохідний поріг був вищий – 70,5% і 60,5% після змін від МОЗ.

Поблажки мають полегшити завдання для студентів, що більшу частину року навчаються дистанційно, через пандемію COVID-19, однак експерти категорично не погоджуються з логікою Міністерства.

За словами Олександра Лінчевського, колишнього заступника Уляни Супрун, подібні зміни є суттєвою проблемою, адже поблажки дозволять великій кількості студентів трійочників та двійочників успішно скласти фахові іспити. Це неодмінно призведе до погіршення якості надання медичних послуг в майбутньому, коли ці медики підуть працювати. Екс-заступник голови МОЗ стверджує, якщо випускник знає теорію лише 50 на 50, то як лікар через раз може встановлювати правильний діагноз.

В той же час виникають питання і до Центру тестувань при МОЗ України, що власне і складає питання до іспитів “Крок”, там вже більше року немає очільника, і як стверджують керівники низки українських медичних вишів, якість роботи Центру залишається не високою.

В МОЗ в свою чергу зазначають, що знизили поріг для студентів лише тимчасово, на час епідемії, наступного року показники можуть переглянути: збільшити, чи знизити. Тим не менше, проблема нині існує і з нею в майбутньому можуть стикнутися українські лікарні та пацієнти.

Джерело: 5 канал

Якщо ви знайшли помилку, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Залишити коментар

Введіть текст коментаря
Вкажіть ім'я