Швеція від самого початку епідемії COVID-19 в світі обрала свій шлях боротьби з вірусом. Навідміну від більшості країн світу, Швеція вирішила не вводити жорсткого карантину, навпаки, в державі вирішили зробити ставку на виникнення колективного імунітету у населення, внаслідок відносно вільної циркуляції вірусу під контролем медиків.
Такий підхід Швеції неодноразово критикували експерти з різних куточків світу, адже дослідження не підтверджували можливості появи стійкого колективного імунітету, дослідження з цього приводу тривають і нині.
Шведи покладалися на відповідальність власних громадян, що мали б виконувати рекомендації медиків, однак примусове закриття місць массового скупчення людей чи хоча б обов’язковий масковий режим в країні не вводили. Працювали кафе, магазини, ресторани, школи, єдине що зробили в Швеції – заборонили збиратись більше 50 осіб.
За прогнозами швецього уряду, до травня 2020 мало перехворіти на коронаівірус до 40% мешканців столиці країни – Стокгольму. Така кількість пацієнтів мала б створити надійний імунітет, шляхом утворення антитіл до вірусу. Однак, фактично на COVID-19 в Стокгольмі перехворіло лише 15% людей, свідчать дані дослідження вчених Королівського товариства медицини.
Дослідження вчених також показали, що антитіла до коронавірусу виробляються частіше у хворих з важким перебігом хвороби, ті ж, хто перехворів у легкій формі, необхідної кількості антитіл не мають. більше того, стійкість імунітету до вірусу стрімко падає вже протягом 3 місяців після одужання, що не дає впевненості, що людина знову не захворіє на вірус.
Дослідники констатують, що досвід сусідніх з Швецією країн, де вводили карантинні обмеження показав, що така практика є найбільш ефективною в боротьбі з вірусом. Показники захворюваності у Данії, Норвегії та Фінляндії є нижчими за шведські.
Джерело: WebMD