Офіційно підтверджений випадок повторного інфікування коронавірусом зафіксували в Гонконзі. ЗЗ-річний чоловік вперше перхворів COVID-19 в березні: тоді у нього спостерігалися кашель, лихоманка, першіння у горлі та головний біль. Тест підтвердив наявність коронавірусної інфекції. Пацієнт перебував в лікарні, поки 2 тестування поспіль не зафіксували одужання, тобто були негативними. 15 серпня чоловік, повертаючись з поїздки до Іспанії та Великої Британії, де почастішали випадки захворювання на COVID-19, пройшов в аеропорту тест по слині і він виявився позитивним. Жодних симптомів не виявлено, проте чоловіка відправили до лікарні для спостереження.
У соцмережах час від часу з’являлися повідомлення про повторне зараження коронавірусом, проте жодний з випадків не був підтверджений лабораторно. Тому вчені та лікарі сприймали таку інформацію досить скептично. Нинішній же випадок примусив їх таки вдатися до вивчення ситуації. Оскілки чоловік двічі проходив лікування і спостереження в медичному закладі, є можливість порівняти, чи відрізняються штами вірусу, через який він захворів. Коли співставили секвеновані геноми його вірусів, з’ясувалося, що перший вірус дійсно трохи відрізняється від другого – причина в мутації коронавірусу, яка відбувається постійно. Отже, висновок вчених: інфікування COVID-19 може повторюватися. Гіпотетично найбільше воно загрожує тим людям, організм яких не створив належної імунної відповіді під час першого захворювання. Проте за повторного інфікування така відповідь «доформовується» швидко – цим і пояснюється відсутність симптомів у повторно захворілого чоловіка.
Експерти ВООЗ прокоментували цей випадок на брифінгу. «Що ми дізнаємося про інфекції, так це те, що в людей дійсно розвивається іммунна відповідь. Поки не зовсім зрозуміло, наскільки ця імунна відповідь сильна і скільки триває», – сказала Марія Ван Керхове, доктор філософії, епідеміолог по інфекційних захворюваннях ВООЗ.
Цей випадок реінфікування змінює уяву про розвиток колективного імунітету проти коронавірусу і обов’язково має бути врахований при розробці вакцин та ліків.
Джерело: www.webmd.com